تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...
در نامه رییس کل دیوان محاسبات به رییس بانک مرکزی؛

بذرپاش: تسهیلات ارزان قیمت مسکن بدهید

مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات در نامه‌ای به صالح آبادی خواستار اهتمام ویژه بانک مرکزی به ارائه تسهیلات ارزان قیمت مسکن شد.

کد خبر: ۱۱۲۳۶۸
۱۲:۲۸ - ۰۱ آبان ۱۴۰۰

بذرپاش: تسهیلات ارزان قیمت مسکن بدهید

دیدارنیوز: به گزارش خانه ملت از روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات در ادامه سلسله مکاتبات فنی خود پیرامون تحقق احکام قانونی بر زمین مانده در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی، پانزدهمین و آخرین نامه را خطاب به رئیس جدید بانک مرکزی صادر کرد.
رییس کل دیوان محاسبات کشور در این نامه با تاکید بر لزوم اهتمام بیش از پیش بانک مرکزی به ارائه تسهیلات ارزان قیمت زمین و مسکن، توجه ویژه نظام بانکی برای ساخت یا خرید حداقل ۱۵۰ هزار واحد مسکونی جهت اقشار مستضعف را خواستار شد.
بذرپاش در بخش دیگری از این نامه، از علی صالح آبادی خواست تا تحقق موارد مغفول مانده مانند واگذاری اموال مازاد بانک‌ها و افزایش سرمایه بانک‌های دولتی، اصلاح سیاست‌های ارزی و تجاری و تعرفه‌ای با رویکرد ارتقای کیفیت و رقابت‌پذیر ساختن کالاهای ساخت داخل برای صادرات و اختصاص حداقل ۱۵ درصد از میانگین تسهیلات اعطایی بانک‌های عامل غیرتخصصی به بخش کشاورزی را  نیز در دستور کار قرار دهد.
گفتنی است در پایان این نامه به رییس بانک مرکزی یادآور شده مبنای رسیدگی مالی، رعایت و عملکرد توسط دیوان محاسبات، علاوه بر مصادیق فوق الذکر، اجرای قوانین و اسناد بالادستی، ارتقای شفافیت، مبارزه با فساد و حذف قوانین مزاحم خواهد بود./صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر