تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.

سرلشکر باقری، وارد روسیه شد

سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران روز دوشنبه ۲۶ مهر (۱۷ اکتبر) در سفری چهار روزه وارد روسیه شد.

کد خبر: ۱۱۱۹۲۷
۱۵:۰۶ - ۲۶ مهر ۱۴۰۰

سرلشکر باقری، وارد روسیه شد

دیدارنیوز: محمدحسین باقری در بدو ورود به مسکو با اشاره به اینکه به دعوت وزیر دفاع روسیه به این کشور سفر کرده است، گفت :«ما قراردادهای خرید تسلیحاتی بعد از خاتمه تحریم تسلیحاتی را با روسیه داریم که در این سفر در همه این موارد با طرف روسی صحبت خواهیم کرد».
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران به وضعیت افغانستان و تاثیر آن بر ایران و روسیه اشاره کرد و گفت که وضعیت این کشور از جمله موضوعاتی است که به طور خاص مورد مشورت دو طرف قرار خواهد گرفت.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اخیرا نسبت به وضعیت افغانستان ابراز نگرانی کرده و گفته است که شبه نظامیان باتجربه از عراق و سوریه در حال کشانده شدن به افغانستان هستند.
آقای پوتین همچنین از خطر تجمع آشکار گروه‌های افراطی و تروریستی در نزدیکی مرزهای کشورهای آسیای میانه از جمله داعش، حزب حرکت اسلامی ازبکستان، جماعت انصارالله، القاعده و گروه‌های دیگر وجود دارد.
سرلشکر باقری سیاست شرق گرایی و نگاه خاص دولت ابراهیم رئیسی به کشورهای آسیایی را یادآور شد و عضویت ایران در پیمان شانگهای را اتفاقی مهم توصیف کرد که می تواند به گسترش و تعمیق روابط روسیه و ایران کمک کند. چین و روسیه دو عضو اصلی این پیمان هستند.
آقای باقری همکاری‌ها در صنایع دفاعی و ادامه همکاری‌های دو کشور در سوریه را از دیگر اهداف این سفر عنوان کرد.
در حالی که در روزها و هفته‌های اخیر شاهد افزایش تنش میان ایران و جمهوری آذربایجان هستیم و روسیه دارای نقشی مهم در تحولات منطقه قفقاز است، در سخنان آقای باقری به موضوع احتمال رایزنی‌ها میان تهران و مسکو در خصوص جمهوری آذربایجان اشاره‌ای نشد.
روسیه همچنین تا چند روز دیگر میزبان نخست وزیر اسرائیل خواهد بود. قرار است که رئیس دولت اسرائیل در دیدار با آقای پوتین از نگرانی‌های اسرائیل در خصوص فعالیت‌های هسته ای ایران صحبت کند.
روسیه از اعضای گروه پنج به علاوه یک و از طرفهای برجام است که ایران و امریکا را به بازگشت به پیمان برجام فرا می خواند، اسرائیل اما مخالف هر گونه تلاشی برای احیای برجام است.


صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر