تیتر امروز

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...
نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب
دیدارنیوز در سال نو بررسی می‌کند

نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب

نوروز جغرافیا نمی‌شناسد و امروز در شرق و غرب عالم نوروز را جشن می‌گیرند، از طرفی بیش از بیست کشور در جهان ،خود خاستگاه نوروز هستند. دیدارنیوز در سال نو جایگاه نوروز در جهان را مورد بررسی قرار...
فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد
برنامه هجدهم اصل ۲۷؛ گفت‌وگو با نماینده مجلس ششم/ قسمت پایانی

فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد

در برنامه هجدهم "اصل ۲۷" با فاطمه راکعی، نماینده مجلس ششم و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دیدگاه ایشان را درباره حوادث اخیر جویا شدیم؛دومین و آخرین قسمت این گفت‌وگو را بخوانید.

قدوس بمب انرژی برابر چلسی، مندی دیوار بتنی برابر زنبورها

ادوارد مندی شب بسیار خوبی را مقابل سامان قدوس و هم تیمی هایش سپری کرد و یک تنه عامل پیروزی چلسی بود. همزمان سامان قدوس هم شبی بسیار خوب را سپری کرد.

کد خبر: ۱۱۱۷۲۹
۱۰:۱۷ - ۲۵ مهر ۱۴۰۰

درخشش سامان قدوس برابر چلسی

دیدارنیوز - سهم تماشاگران حاضر در برنتفورد استادیوم حداقل کسب یک تساوی بود، اما شاگردان توماس فرانک با سد بزرگی به نام ادوارد مندی روبرو شده بودند و هر چه که بازیکنان تیم میزبان می‌زدند را مندی مهار می‌کرد تا توماس توخل با تکیه بر درخشش سنگربان سنگالی خود ۳ امتیاز را به سختی به خانه ببرد.

درخشش مندی در همان ثانیه‌های ابتدایی بازی آغاز شد. پاس رو به عقب مالانگ سار با ضربه سر، از سرعت لازم برخوردار نبود و ایوان تانی مهاجم برنتفورد در پی تصاحب توپ و به دست آوردن یه موقعیت تک به تک بود که خروج به موقع مندی و دفع توپ توسط این بازیکن، مانع از باز شدن دروازه چلسی در ثانیه‌های ابتدایی شد.

اما درخشش اصلی مندی به نیمه دوم و دقایق پایانی بازی برمیگردد. زمانی که آبی‌های شهر لندن با یک گل پیش بودند، توماس فرانک در دقیقه ۷۲ تصمیم گرفت تا سامان قدوس را به جای سرجی کانوس وارد زمین مسابقه کند. بازیکن ایرانی زنبور‌ها که در فیفا دی اخیر فرصت حضور در ترکیب ایران را به دست نیاورده بود، انگیزه زیادی داشت تا پس از جهانبخش و طارمی، به دیگر بازیکن ایرانی تبدیل شود که دروازه چلسی را باز کرده است.

سامان دقایقی پس از ورود به زمین، یکی از بهترین فرصت‌های برنتفورد را برای گلزنی به دست آورد. در دقیقه ۸۳ ارسال ایوان تانی به روی دروازه با اثرگذاری مالانگ سار همراه بود که توپ در گوشه محوطه جریمه به قدوس رسید. بازیکن ایرانی برنتفورد در فرصتی فوق العاده و در مصافی تک به تک با ادوارد مندی قرار گرفت. سنگربان سنگالی که مدافعی را برای دفاع از دروازه اش نمی‌دید، جلو آمد و بدنش را مقابل شلیک محکم سامان قرار داد. شوت محکم قدوس به سینه مندی برخورد کرد و او دروازه تیمش را نجات داد.

هواداران برنتفورد که در طول بازی و در فضای مجازی اعلام کردند که قدوس باید خیلی زودتر از این‌ها به زمین می‌آمد، چیزی نمانده بود که شاهد یک تعویض طلایی باشند. اما خروج به موقع مندی مانع از باز شدن دروازه چلسی شد. در ادامه و روی ریباند شوت سامان، برنتفورد صاحب موقعیت بود که ضربه بازیکن این تیم را چالوبا از روی خط دروازه برگشت داد تا بدبیاری‌های زنبور‌ها ادامه داشته باشد.

این تنها واکنش مندی نبود. در دقیقه ۸۶ ارسال دیدنی قدوس به روی دروازه، نصیب ایتان پیناک شد و او با ضربه‌ای سر، کاپیتان برنتفورد یعنی کریستین نورگارد را صاحب فرصت کرد. نورگارد نیز در موقعیتی تک به تک ضربه اش را با تمام قدرت به سمت دروازه چلسی زد که توپ به شکل عجیبی به صورت مندی برخورد کرد و راهی به دروازه دروازه پیدا نکرد.

اما شاهکار مندی به دقیقه ۹۳ بازمیگردد جایی که ارسال ایتان پیناک به روی دروازه به کریستین نورگارد رسید. این هافبک دانمارکی پس از استپ توپ با سینه ای، یک ضربه قیچی برگردان زیبا را روانه دروازه چلسی کرد، اما مندی با یک واکنش منحصربفرد توپ را با کمک دروازه به کرنر فرستاد.

سنگربان باتجربه چلسی که به نظر می‌رسد بابت گل قیچی برگردانی که در لیگ قهرمانان از طارمی دریافت کرد حالا آبدیده شده است، با عکس العملی دیدنی در آخرین ثانیه‌های بازی پیروزی تیمش را حفظ کرد تا برنتفورد به تساوی که کمترین حق این تیم در مصاف با شاگردان توخل بود، نرسد.

به هر شکل سامان قدوس و هم تیمی هایش بازی شایسته‌ای را برابر قهرمان اروپا انجام دادند. بازیکن ایرانی زنبور‌ها می‌توانست با باز کردن دروازه چلسی حضورش در ترکیب اصلی برنتفورد را تضمین کند، اما درخشش مندی رویا‌های سامان را نقش بر آب کرد. در نهایت این بازی با تک گل دیدنی بن چیل ول به سود آبی‌های لندن به پایان رسید.

مندی در پایان این بازی با کسب نمره ۸.۲ عنوان بهترین بازیکن زمین را از آن خود کرد. آنتونیو رودیگر مدافع چلسی پس از این بازی و در توئیتر خود به تمجید از سنگربان تیمش پرداخت و نوشت که او لایق حضور در میان نامزد‌های دریافت جایزه بالون دور یا مرد سال جهان فوتبال بوده است.

منبع: ورزش 3
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی