تیتر امروز

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!
توصیه مردانی به مردم:

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!

اومیکرون لرزه بر اندام جهان انداخته است. همه از بازگشت موج‌های مرگ و قرنطینه‌های طولانی هراسان هستند، در این شرایط توصیه مسعود مردانی ویروس شناس و متخصص بیماری‌های عفونی به مردم باز هم واکسن...

رونمایی از اولین قطار "خودران" در آلمان

شرکت راه آهن "دویچه بان" آلمان و گروه صنعتی "زیمنس"از اولین قطار خودکار و بدون راننده جهان در شهر هامبورگ رونمایی کردند. این قطار از نظر زمان‌بندی دقیق‌تر بوده و نسبت به قطار‌های سنتی مصرف انرژی مناسب‌تری دارد.

کد خبر: ۱۱۱۴۹۸
۱۶:۴۶ - ۲۱ مهر ۱۴۰۰

قطار خودرو در آلمان

دیدارنیوز ـ به نقل از تک‌اکسپلور، چهار مورد از این قطار‌ها قرار است به شبکه راه آهن شهری هامبورگ ملحق شوند و از ماه دسامبر حمل مسافران را آغاز کنند. این قطار‌ها از زیرساخت‌های ریلی موجود استفاده خواهند کرد.

شهر‌های دیگر مانند پاریس مترو‌های بدون راننده دارند و فرودگاه‌ها نیز قطار‌های خودکار تک مسیره دارند، چنین قطار‌هایی در یک مسیر اختصاصی حرکت می‌کنند، اما قطار‌های هامبورگ در مسیری مشترک با سایر قطار‌های معمولی حرکت خواهند کرد.

این پروژه که "دویچه بان" و "زیمنس" آن را "اولین در جهان" نامیده‌اند بخشی از برنامه ۷۰ میلیون دلاری نوسازی سیستم راه آهن شهری هامبورگ است.

"ریچارد لوتز" مدیرعامل "دویچه بان" می‌گوید: قطار‌های خودکار بدون نیاز به توسعه مسیر‌های اختصاصی، خدمات قابل اطمینان‌تری ارائه می‌دهند.

"رولاند بوش"، مدیرعامل "زیمنس" می‌گوید: ما در حال هوشمندتر کردن سیستم حمل و نقل ریلی هستیم و تخمین می‌زنیم که قطار‌های خودکار می‌توانند ۳۰ درصد بیشتر از سایر قطار‌ها مسافر حمل کنند، زمان‌بندی دقیق‌تری داشته باشند و بیش از ۳۰ درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند.

این دو شرکت در بیانیه‌ای اعلام کردند: اگرچه این قطار‌ها از طریق فناوری دیجیتالی به طور کاملا خودکار کار می‌کنند، اما یک راننده در هنگام حضور مسافرین بر عملکرد قطار نظارت خواهد داشت.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آلمان خودرو
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر