تیتر امروز

تقی‌پور: اتباع خارجی، در آمار بازماندگان از تحصیل نیستند/ آموزش‌‌و ‌پرورش باید سراغ موسسات مردم‌نهاد برود/ در آموزش استراتژی نداریم
عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور در گفت‌وگوی اختصاصی با دیدارنیوز:

تقی‌پور: اتباع خارجی، در آمار بازماندگان از تحصیل نیستند/ آموزش‌‌و ‌پرورش باید سراغ موسسات مردم‌نهاد برود/ در آموزش استراتژی نداریم

در یکی از سلسله گفت‌وگو‌های ویژه، دکتر اشکان تقی‌پور عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور مهمان دیدارنیوز بود؛ او دلایل و علت بالا رفتن آمار بازماندگان از تحصیل را به طور مفصل توضیح داد.

آیا ترکیب غذایی سیب زمینی با گوشت مضر است؟

النا سولوماتینا، متخصص تغذیه می‌گوید مصرف هم زمان گوشت و سیب زمینی باعث سوءهاضمه می‌شود. او می‌گوید رژیم غذایی ناسالم چه عواملی را می‌تواند به دنبال داشته باشد.

کد خبر: ۱۱۱۴۴۹
۱۳:۵۸ - ۲۱ مهر ۱۴۰۰

ترکیب غذایی سیب زمینی با گوشت

دیدارنیوز ـ سولوماتینا یک متخصص روس در مقاله‌ای می‌نویسد که خوردن سیب زمینی با گوشت هضم را مشکل می‌کند. حتی ترکیبات غذایی آشنا می‌توانند باعث ناراحتی در معده شود.

النا سولوماتینا، متخصص تغذیه می‌گوید که رژیم غذایی ناسالم چه عواملی را می‌تواند به دنبال داشته باشد.

گوشت با سیب زمینی، گوجه فرنگی با خیار، قهوه با شیر، آنچنان ترکیب خوبی نیستند. کسی فکر نمی‌کند، که چنین ترکیبات غذایی رایج و آشنا می‌تواند برای هضم مضر باشد.

با این حال، بسیاری از مردم پس از خوردن ترکیب این غذا‌ها ناراحتی معده را تجربه می‌کنند و دقیقاً به دلیل ناسازگاری برخی از غذا‌های آشنا یا مواد تشکیل دهنده آنها، با اختلالاتی در کار دستگاه گوارش مواجه می‌شوند.

او گفت: بسیاری از مردم گوشت با سیب زمینی یا ماکارونی را نمی‌توانند هضم کنند. یک توجیه برای این امر وجود دارد. گوشت، محصولی است که در معده هضم می‌شود، نیاز به اسید کلریدریک دارد، اما غذا‌های نشاسته‌ای در معده هیچ واکنشی بر روی آن‌ها انجام نمی‌شود، هضم چنین غذا‌هایی عمدتا در روده رخ می‌دهد. به همین دلیل، افرادی هستند که پیراشکی گوشت و سیب زمینی برای آن‌ها منع مصرف دارد.

او ادامه داد: برخی از سبزیجات با دیگر مواد غذایی در معده مخلوط نمی‌شوند؛ برای مثال، از سالاد گوجه فرنگی و خیار بیش از حد استفاده نکنید.

این متخصص تغذیه همچنین نوشیدن زیاد قهوه با شیر را به دلیل ویژگی‌های ترکیب شیمیایی این محصولات توصیه نمی‌کند. البته با نوشیدن یک فنجان قهوه و شیر، عارضه‌ای ایجاد نمی‌شود، اما اگر در مقدار زیاد از ترکیب قهوه و شیر استفاده کنید، پیوند قوی بین پروتئین‌های شیر به وجود می‌آید و این امر هضم غذا را پیچیده می‌کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی