تیتر امروز

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

واژگونی ۲ خودرو سواری در کرمان با ۲۴ مصدوم

واژگونی تنها ۲ خودرو سواری در شمال استان کرمان ۲۴ مصدوم داشت؛ این خودرو‌ها حامل اتباع بیگانه غیرمجاز بودند و هر کدام ۱۵ نفر یا بیشتر سرنشین داشتند.

کد خبر: ۱۱۱۳۲۹
۱۴:۲۳ - ۲۰ مهر ۱۴۰۰

واژگونی ۲ خودرو سواری با ۲۴ مصدوم

دیدارنیوز ـ محل این حادثه جاده انار ـ یزد در شمال استان کرمان و زمان آن شامگاه دیشب دوشنبه اعلام شد.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اعلام کرد: حادثه نخست ساعت ۲۲:۳۰ در ۲۰ کیلومتری محور انار ـ یزد ۱۳ مصدوم داشت.

به گفته دکتر محمدرضا حسینی زینلی، در حادثه دوم نیز که ساعت ۲۳:۲۰ در ۱۰ کیلومتری همان محور به اورژانس اعلام شد ۱۱ مصدوم از طریق ۳ آمبولانس به مراکز درمانی انار انتقال یافتند.

وی افزود: برخی مصدومان این حادثه به بیمارستان علی بن ابیطالب رفسنجان نیز انتقال یافتند.

هزینه‌هایی که به سیستم بهداشت تحمیل می‌شود

رئیس مرکز اوژانس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به اینکه این محور در کشور بیشترین حوادث واژگونی خودرو‌های حامل اتباع بیگانه را به خود می‌بیند که خطرات و مشکلات مختلفی به همراه دارد تاکید کرد: اتباع بیگانه برای رفتن به پایتخت و شهرستان‌های دیگر کشور از این مسیر به صورت قاچاقی تردد دارند.

وی توضیح داد: از آنجا که سرعت خودرو‌های حامل این اتباع بیگانه غیرمجاز زیاد و تعداد افرادی که با آن‌ها حمل می‌شوند نیز در هر خودرو بیش از ۱۵ نفر است، آمار حوادث آن‌ها و مصدومان نیز قابل توجه است.

حسینی زینلی تصریح کرد: این وضعیت در حالی است که از اعتبارات دولتی و بیت‌المال برای حضور عوامل اورژانس، تجهیزات مورد نیاز و نیز مداوای اتباع بیگانه غیرمجاز در مراکز درمانی هزینه می‌شود و با توجه به تعداد حوادث و مصدومان میزان قابل توجهی از اعتبار را شامل و بر سیستم بهداشت و درمان تحمیل می‌شود.

وی افزود: اتباع بیگانه زیرپوشش بیمه نیستند و معمولا وقتی وارد کشور می‌شوند، چون تازه‌وارد به ایران هستند، هزینه درمان هم ندارند که پرداخت کنند.

حسینی زینلی با بیان اینکه مجموعه بهداشت و درمان مثل گذشته با نگاه بشردوستانه هرکاری برای درمان این مصدومان نیاز باشد را انجام می‌دهند اظهار کرد:، اما صرف نظر از هزینه‌هایی که این پدیده به سیستم بهداشت و درمان کشور بار می‌کند، احتمال داشتن بیماری‌های کنترل‌نشده این اتباع غیرمجاز و شیوع آن‌ها نیز وجود دارد که باید مراقبت‌های لازم اتخاذ شود.

منبع: ایرنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر