تیتر امروز

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!
توصیه مردانی به مردم:

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!

اومیکرون لرزه بر اندام جهان انداخته است. همه از بازگشت موج‌های مرگ و قرنطینه‌های طولانی هراسان هستند، در این شرایط توصیه مسعود مردانی ویروس شناس و متخصص بیماری‌های عفونی به مردم باز هم واکسن...

اعلام استراتژی جدید عربستان

عربستان سعودی از طرح جدیدی برای جذب سالانه ۸۹.۵ میلیارد یورو سرمایه خارجی از طریق اعطای مشوق‌های مختلف به بخش خصوصی خبر داد.

کد خبر: ۱۱۱۳۱۵
۱۳:۳۶ - ۲۰ مهر ۱۴۰۰

اعلام استراتژی جدید عربستان

دیدارنیوز: محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی روز سه‌شنبه «استراتژی سرمایه‌گذاری ملی» عربستان را در چارچوب تحقق اهداف چشم‌انداز ۲۰۳۰ این کشور اعلام کرد که بر مبنای آن مقرر شده تا سال ۲۰۳۰میلادی، جریان سالانه جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی(FDI) به ۸۹.۵ میلیارد یورو و میزان سرمایه‌گذاری داخلی نیز به ۳۹۲ میلیارد یورو در سال افزایش یابد.
بن سلمان همچنین برآورد کرد که تا سال ۲۰۳۰ حدود دو هزار و ۷۶۸ میلیارد یورو به اقتصاد این کشور تزریق شود که همزمان با اجرای استراتژی سرمایه‌گذاری موجب افزایش نسبت صادرات غیرنفتی به تولید ناخالص داخلی غیرنفتی از ۱۶ به ۵۰ درصد و کاهش نرخ بیکاری به ۷ درصد خواهد شد.
ولیعهد عربستان ابراز امیدواری کرد که با تحقق این شاخص‌ها عربستان سعودی تا سال ۲۰۳۰ در ردیف ده كشور برتر در شاخص رقابت‌پذیری جهانی قرار بگیرد.

پیش‌تر دولت عربستان سعودی اعلام کرده بود که نرخ بیکاری در این کشور در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی و تحت تاثیر تبعات همه‌گیری ویروس کرونا به ۱۱.۷ درصد افزایش یافته است.


صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر