تیتر امروز

علی سقائیان: ظهور قدرت‌های جدید را شاهدیم / ظریف یک مذاکره کننده حرفه‌ای است
«دیپلمات»؛ برنامه دوازدهم

علی سقائیان: ظهور قدرت‌های جدید را شاهدیم / ظریف یک مذاکره کننده حرفه‌ای است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. علی سقائیان، سفیر سابق ایران در تانزانیا، ارمنستان و برزیل میهمان دوازدهمین برنامه دیپلمات...

پیدا شدن ویروس کرونا در گوشت و میوه‌های وارداتی در چین

مقامات بهداشت محلی منطقه «شیچنگ» امروز (یکشنبه) اعلام کردند که پکن نتیجه آزمایش ویروس کرونا در نمونه‌های مخلوط گوشت و میوه وارداتی در یک فروشگاه در این منطقه را مثبت، اما ضعیف گزارش کرده است.

کد خبر: ۱۱۱۱۶۴
۱۲:۳۱ - ۱۹ مهر ۱۴۰۰

 گوشت و میوه‌های وارداتی آلوده به کرونا

دیدارنیوز ـ به نقل از وب‌سایت روزنامه چینی گلوبال‌تایمز، واکنش اضطراری به این موضوع بلافاصله آغاز شد و همه پرسنل مربوطه و نمونه‌های محیطی مورد آزمایش قرار گرفت که نتایج همه آن‌ها منفی بود.

این نمونه‌ها شامل یک تکه گوشت، میوه اژدها، پرتقال و کیوی است که همه آن‌ها از خارج از چین وارد شده‌اند.

مقامات بهداشت منطقه، بلافاصله واکنش اضطراری نسبت به این موضوع را آغاز کردند و در این راستا بررسی آزمایشگاهی، بررسی اپیدمیولوژیک، نمونه‌برداری و آزمایش اقلام مربوطه و محیط، کنترل پرسنل و ضد عفونی محیط انجام گرفت.

پس از آن، دسته‌های متعددی از نمونه‌های میوه و گوشت و نمونه‌هایی از محیط فروشگاه و پرسنل مربوطه جمع‌آوری شد که نتایج آزمایش کرونای همه آن‌ها منفی بوده است.

در اطلاعیه صادر شده در این خصوص آمده است که محصولات گوشت مورد بحث که تاکنون فروخته نشده، از قفسه‌ها خارج و فروشگاه به صورت موقت تعطیل شده است.

کارشناسان معتقدند که خطر شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ از طریق محصولات نسبتا کم است.

در همین حال، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری شیچنگ از همه ساکنینی که میوه‌های مورد نظر را خریداری کرده‌اند خواسته است تا در اسرع وقت به مسئولان بهداشت منطقه مراجعه کنند.

برچسب ها: چین کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر