تیتر امروز

آغاز نیم فصل دوم زیر سایه کرونا
فوتبال گیت (۴۲)

آغاز نیم فصل دوم زیر سایه کرونا

فوتبال گیت عنوان ستونی است به قلم سجاد شجاعی که به متن و حواشی مسابقات فوتبال باشگاهی در ایران می‌پردازد. در این قسمت او به استقبال هفته شانزدهم لیگ برتر رفته است.
آلمان بزرگترین شریک صادراتی ترکیه؛ روابط تجاری فراسوی منازعات سیاسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۳۷) + فایل صوتی

آلمان بزرگترین شریک صادراتی ترکیه؛ روابط تجاری فراسوی منازعات سیاسی

رضا قنبری در سی و هفتمین شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به بازکاوی روابط تاریخی ترکیه و آلمان پرداخته است. روابطی با فراز و نشیب‌های سیاسی بسیار و البته رونق اقتصادی فراوان.

پلیس: منع تردد شبانه پابرجاست

سردار تیمور حسینی، جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه منع تردد شبانه کماکان در حال اجراست، درباره ورود افراد کارچاق‌کن به مراکز تعویض پلاک نیز گفت: پای این افراد را کوتاه کنیم.

کد خبر: ۱۱۱۱۵۳
۱۱:۵۶ - ۱۹ مهر ۱۴۰۰

تداوم منع تردد شبانه

دیدارنیوز ـ سردار تیمور حسینی جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درباره خدمات مراکز تعویض پلاک گفت: بیشترین تمرکز ما در بحث مراکز تعویض پلاک است. همچنین برای مدتی به دلیل رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مجبور بودیم ظرفیت مراکز را تا ۵۰ درصد کاهش دهیم. طبیعی است که بعد از کاهش ظرفیت خدمات‌دهی با حجم زیادی از مراجعه‌کنندگان روبه‌رو شویم.

وی اظهار کرد: برای این هفته به همکاران ابلاغ کردیم که تا دو ساعت خدمات اضافه به شهروندان ارائه دهند؛ بنابراین مراکز تعویض پلاک ما فعال هستند. در زمینه اعتبار وکالت‌نامه‌ها هم با دادستان کل کشور هماهنگی صورت گرفته که اعتبار وکالتنامه‌ها تا پایان آذر ادامه دارد؛ بنابراین مردم نگران نباشند. این وکالتنامه‌ها تمدید شدند.

ظرفیت مراکز تعویض پلاک افزایش پیدا کرده است

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درباره نوبت‌دهی مراکز تعویض پلاک بیان کرد: نوبت‌دهی به صورت اینترنتی است. در حال حاضر هم ظرفیت مراکز افزایش پیدا کرده و هم ساعت کار را افزایش داده‌ایم. مراکز ما نزدیک به ۷۰ درصد ظرفیت پذیرش دارند. اگر شهروندان مشکلاتی را مشاهده کردند به سایت راهور ۱۲۰ مراجعه و نکاتشان را کامنت کنند.

دستگیری کارچاق‌کن‌های مراکز تعویض پلاک

سردار حسینی با بیان اینکه آدم‌های فرصت‌طلب در همه‌جا هستند و در زمینه ورود افراد کارچاق‌کن به مراکز تعویض پلاک گفت: یکی از اولویت‌های جدی ما این است که پای این افراد را کوتاه کنیم. ظرف یکی دو ماه گذشته بیشتر از ۵ مورد دستگیری داشتیم. این افراد به صورت واهی وعده و وعید‌هایی می‌دادند و از ناچاری مردم سوءاستفاده می‌کردند.

افزود: شهروندان اگر مشکلاتی را مشاهد می‌کنند، با مرکزی مانند ۱۹۷، ۱۱۰ و سایت راهور ۱۲۰ تماس بگیرند و در زمینه برخورد با این افراد سودجو به ما کمک کنند. در این زمینه تعدادی از افرادی که در مراکز تعویض پلاک اقدام به کارچاق‌کنی می‌کردند، بازداشت شدند.

منع تردد شبانه پابرجاست

سردار حسینی درباره طرح منع تردد شبانه هم گفت: منع تردد شبانه کماکان در حال اجراست و ملاک ما در این زمینه، دستور ستاد ملی مقابله با کروناست. تا این لحظه هم از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا مطلبی دال بر تغییر شرایط به ما ابلاغ نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که به مناسبت هفته نیروی انتظامی بخشودگی جرائم صورت می‌گیرد، افزود: خیر بخشودگی جرائم در کار نیست. در زمینه مشاغلی مانند کادر درمان، نیروی انتظامی، صداوسیما و مراکز شیفتی مجوزی صادر کردیم. از طرفی هم برای ثبت تخلف غیر مجاز سامانه‌هایی راه‌اندازی کردیم که ممکن است درصدی دچار اشتباه شده باشند. تلاشمان بر این است که این خطای سیستمی را به حداقل ممکن کاهش دهیم.

سردار حسینی ادامه داد: بخش دیگر از اشتباه سیستمی ناشی از دستکاری در ارقام پلاک است. در نتیجه فردی که با دستکاری شماره پلاک خود دست تغییر می‌دهد، زمانی که جریمه شود، برای صاحب اصلی شماره پلاک قبض ارسال می‌شود.

افرادی که مشمول جریمه اشتباه شده‌اند چه اقدامی انجام دهند؟

وی گفت: در هر حال به هر دلیل که افراد دچار تخلف شوند، مشمول جریمه هستند، ولی اگر اقدام به تغییر شماره پلاک کنند این عمل غیرقانونی و جرم است و فرد به مراجع قضایی معرفی می‌شود؛ بنابراین افرادی که مشمول جریمه اشتباه شده‌اند، با مراجعه به واحد‌های رسیدگی که همه استان‌ها و شهر وجود دارد، می‌توانند مشکلشان را برطرف کنند. این موضوع برای جرائمی هم که توسط دوربین ثبت شده است هم امکان‌پذیر است.

استفاده از هوش مصنوعی

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درباره بحث استفاده از هوش مصنوعی گفت: بحث استفاده از هوش مصنوعی در مطالعه اولیه است و در بخش‌هایی هم به مرحله تست هم رسیده است. اگر قرار باشد با روش‌های سنتی جاده‌های کشور را مدیریت کنیم در این زمینه شکست می‌خوریم.

وی در زمینه آمار تصادفانت جاده‌ای در سطح کشور بیان کرد: تصادف پدیده‌ای است که به میزان تردد وابسته است و در سال ۹۹ هم با کاهش تردد چشمگیری از تصادف روبه رو بودیم. در ۶ ماهه اول ۱۴۰۰ با افزایش قابل توجهی از تردد روبه رو بودیم. در تعطیلات هفته گذشته هم در جاده‌های شمالی نسبت به سال قبل کرونا افزایش تردد را داشتیم که امر بی سابقه‌ای بود. در کل ۵۵ درصد تردد را در کشور شاهد بودیم.

سردار حسینی در پایان درباره ترخیص موتور‌های رسوبی خاطرنشان کرد: تا امروز حدود ۱۷۰ هزار نفر خودروشان را ترخیص کرده اند.

برچسب ها: ممنوعیت تردد
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر