تیتر امروز

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!
از چشم جهان (۲۴)

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات وین با بررسی و ارزیابی شرایط دو طرف شرایط را برای احیای توافق هسته‌ای ایران بسیار بد و امید برای احیای برجام را ضعیف دانسته است.
سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!
از سعدآباد تا توپکاپی (۲۹) + فایل صوتی

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!

این شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به مرگ سزای کاراکوچ شاعرِ سیاستمدار ترک اختصاص دارد. مردی که هیچ گاه اصولش را فدای کسب قدرت نکرد و در عرصه آهنین سیاست مردی از جنس ابریشم باقی ماند...
ابراهیم شب را آزاد کرد
افاضات اضافه

ابراهیم شب را آزاد کرد

عوام الملک در خاطرات این هفته خود به نکات درخشانی از آرا و اقدامات خواص پرداخته است. از آزاد شدن شب تا آتش گرفتن زاینده رود همه و همه در فهرست خدماتی است که عوام الملک به ما یادآوری کرده است.

مرگ مرد جوان با سه ضربه چاقو؛ خودزنی یا قتل؟

۸ خرداد سال گذشته زن جوانی در حالی که کودکی در آغوش داشت، هراسان و پریشان از همسایه‌ها کمک می‌خواست و فریاد می‌کشید. وقتی همسایه‌ها به خانه ژیلا رفتند با پیکر خونین همسرش در حالی رو به رو شدند که وسایل خانه نیز به هم ریخته بود.

کد خبر: ۱۱۱۱۴۷
۱۱:۳۵ - ۱۹ مهر ۱۴۰۰

خودزنی یا قتل توسط همسر

دیدارنیوز ـ بلافاصله موضوع این جنایت از سوی مأموران کلانتری ۱۳۳ شهرزیبا به بازپرس کشیک قتل و تیم بررسی صحنه جرم اعلام شد. با حضور در محل آن‌ها با جسد خونین یوسف؛ همسر ژیلا در حالی مواجه شدند که با ضربات متعدد چاقو جان خود را از دست داده بود. به دستور بازپرس جنایی جسد مرد جوان برای مشخص شدن علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد و ژیلا که از ناحیه ران آسیب دیده بود در بیمارستان تحت درمان قرار گرفت.

درگیری خونین

زن جوان پس‌از بهبودی زمانی که در مقابل بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی پایتخت قرار گرفت، ادعای عجیبی را در خصوص مرگ همسرش مطرح کرد. او گفت: همسرم مهندس شیمی و من مهندس کامپیوتر هستم. چند سال قبل باهم ازدواج کردیم و حاصل این ازدواج یک دختر است. شب حادثه دخترم از من یک لیوان آب خواست و زمانی که خواستم به او آب بدهم، همسرم گفت اول یک لیوان آب برای من بیاور. گفتم بچه تشنه است وکم طاقت اول برای او آب ببرم، اما سر همین موضوع دعوا بین ما بالا گرفت.

شوهرم که خیلی عصبانی شده بود دستش را روی گردنم گذاشت تا خفه‌ام کند همزمان با دست دیگرش در کابینت را باز کرد و چاقویی از آن بیرون آورد و به سمت من گرفت و ضربه‌ای با چاقو به ران من زد. در همین حال ناگهان یوسف مرا رها کرد و روی زمین افتاد و من از ترسم دخترم را بغل کردم و از آپارتمان بیرون آمده و از همسایه‌ها کمک خواستم. نمی‌دانم چه اتفاقی برای او رخ داده است، اما تصور می‌کنم که خودزنی کرده باشد.

در حالی که زن جوان چنین ادعایی را مطرح می‌کرد، پزشکی قانونی اعلام کرد که ضربات وارد شده به یوسف خود زنی نبوده و مرد جوان به قتل رسیده است. اما ژیلا به‌نظریه پزشکی قانونی اعتراض کرد و مدعی شد که در این جریان او دست به چاقو نزده و قتلی مرتکب نشده است.

بدین ترتیب پرونده به کمیسیون پزشکی قانونی رفت و در تحقیقات اعلام کردند که اثر سه ضربه چاقو روی بدن قربانی وجود دارد که دو ضربه روی قفسه سینه و یک ضربه به بازو خورده است که یکی از ضرباتی که به قفسه سینه اصابت کرده باعث مرگ شده است. اما در این مورد کمیسیون اعلام کرد که ضربه مرگبار بر اثر خودزنی بوده و دو ضربه دیگر، دگر زنی بوده است

با اعتراض اولیای دم به نظریه کمیسیون پزشکی و باتوجه به تناقض گویی‌های زن جوان و مدارکی که به‌دست آمد، احتمال قتل یوسف توسط همسرش همچنان مطرح بود و به همین دلیل کمیسیون سه نفره‌ای برای بررسی این موضوع تشکیل شد.

کمیسیون سه نفره متشکل از سه متخصص پزشکی قانونی با تحقیق و بازبینی فیلم‌های گرفته شده از بازسازی صحنه، عکس‌های جسد و اطلاعات موجود در پرونده این بار با تردید بیشتری نسبت به قبل اعلام کردند که احتمال دارد ضربه‌ای که مرگ یوسف را رقم زده، خودزنی باشد.

باتوجه به اینکه پزشکی قانونی با قطعیت اعلام نکرده که خودزنی علت مرگ مرد جوان باشد و از سویی مدارک و مستنداتی در پرونده وجود دارد که نشان می‌دهد زن جوان در این جنایت نقش داشته باشد، تحقیقات در این خصوص به دستور بازپرس محمد وهابی ادامه دارد.

برچسب ها: حوادث
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر