تیتر امروز

خواسته فرهنگیان رتبه بندی معلمان است نه بازی با ارقام!
گفتگو با یک فعال صنفی معلمان

خواسته فرهنگیان رتبه بندی معلمان است نه بازی با ارقام!

لایجه رتبه بندی معلمان سرانجام قرار است که به صحن مجلس برود. لایحه‌ای که قرار است حقوق معلمان را به ۸۰ درصد حقوق اعضای هیئت علمی برساند. اما به نظر بازی ارقام در لابی‌های مجلس پیچیده‌تر از این...
درگیری‌های بیروت: در لبنان چه می‌گذرد؟
از چشم جهان (۱۸)

درگیری‌های بیروت: در لبنان چه می‌گذرد؟

هجدهمین شماره ستون از چشم جهان به درگیری‌های مرگبار در بیروت اختصاص دارد. درگیری‌هایی که به مرگ چند شهروند منجر شد و تنها نوک کوه یخ بحران در لبنان است.

فرانسه ۲ – اسپانیا ۱؛ کامبک قهرمانی در سن‌سیرو

در دیدار پایانی لیگ ملت‌های اروپا تیم ملی فرانسه با بازگشت مقابل اسپانیا و برتری ۱-۲ فاتح این مسابقات شد و یک جام دیگر به دیدیه دشان رسید.

کد خبر: ۱۱۱۱۰۰
۰۲:۴۲ - ۱۹ مهر ۱۴۰۰

فرانسه ۲ – اسپانیا ۱؛ کامبک قهرمانی در سن‌سیرو

دیدارنیوز: تیم ملی فرانسه همانند بازی مقابل بلژیک، در فینال موفق به بازگشت مقابل اسپانیا شد و کیلیان امباپه که در یورو مقابل سوئیس پنالتی از دست داد، این بار گل پیروزی بخش فرانسه را در فینال به ثمر رساند.
تیم ملی فرانسه بازی را بهتر آغاز کرده و خیلی زود و در دقیقه ششم می‌توانست توسط کریم بنزما به گل برسد. اما این بازیکن در موقعیتی تک به تک علیرغم گذر از سد اونای سیمون از دروازه فاصله گرفت و در نهایت ارسال عرضی او را سزار آسپلیکوئتا به کرنر فرستاد.
دقایقی بعد فران تورس از سمت راست حرکت کرده و پابلو سارابیا را در محوطه جریمه تیم ملی فرانسه را صاحب موقعیت کرد، اما ضربه این بازیکن آرام بود و در اختیار هوگو لوریس قرار گرفت.

در ادامه جریان بازی کاملا آرام دنبال شد و بیشتر توپ‌های دو تیم در میانه میدان به راحتی از دست می‌رفت. در دقیقه ۳۶ تیم ملی اسپانیا در موقعیتی مناسب صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و مارکوس آلونسو پشت توپ قرار گرفت، اما ضربه زمینی این بازیکن با اختلاف کمی به بیرون رفت. در دقایق پایانی نیمه اول رافائل واران به علت مصدومیت جای خود را به دایوت اوپامکانو داد و ۴۵ دقیقه نخست با تساوی بدون گل به اتمام رسید.

در دقایق ابتدایی نیمه دوم تیم ملی فرانسه روی ضدحمله سریع خود فرصت داشت گل اول را به ثمر برساند، اما مارکوس آلونسو با حضوری به موقع اجازه نداد ارسال بنزما موقعیت گلزنی برای کیلیان امباپه ایجاد کند.
اما دقایق طوفانی مسابقه از این لحظه آغاز شد. ابتدا فرانسه روی ارسال زمینی کریم بنزما فاصله‌ای تا زدن گل اول نداشت، اما ضربه تماشایی تئو هرناندز به دیرک دروازه اسپانیا برخورد کرد و این فرصت از دست رفت.

فرانسه ۲ – اسپانیا ۱؛ کامبک قهرمانی در سن‌سیرو

لحظاتی بعد لاروخا به گل اول دست یافت. روی پاس تماشایی سرخیو بوسکتس و اشتباه ژوئل کنده بود که میکل اویارزابال در سمت چپ محوطه صاحب فرصت شده و با ضربه‌ای زمینی به گوشه سمت مخالف، موفق به زدن گل اول تیم ملی اسپانیا شد.
اما یک دقیقه بعد تیم ملی فرانسه به گل تساوی دست یافت. پاس زمینی کیلیان امباپه در دقیقه ۶۶ و در سمت چپ به بنزما رسید و او با ضربه‌ای فنی و تماشایی از پشت دروازه، خیلی سریع و به زیبایی بازی را به تساوی کشاند.
بازگشت رویایی فرانسه لحظاتی بعد در آستانه تکمیل شدن بود، اما ضربه چیپ و فنی کیلیان امباپه در موقعیتی بسیار خوب دقیق نبود و علیرغم خروج اونای سیمون راهی به دروازه اسپانیا پیدا نکرد.

در دقیقه ۸۰ تیم ملی فرانسه به گل دوم هم دست یافت. پاس عمقی و تماشایی تئو هرناندز در موقعیتی تک به تک به کیلیان امباپه رسید و این ستاره جوان با حرکتی تکنیکی و ضربه‌ای زمینی از زیر دستان سیمون موفق به زدن گل برتری تیمش شد. این گل اما جنجال به پا کرد و اسپانیایی‌ها معتقد بودند در موقعیت آفساید صاحب توپ شده است اما از داور مجازی هم چیزی برای این تیم درنیامد.

در اواخر بازی مارکوس آلونسو در سمت چپ محوطه صاحب فرصت شد، اما ضربه او در حالتی نامتعادل به لوریس رسید. در دقیقه ۸۸ این بار اویارزابال با ضربه‌ای زمینی دروازه فرانسه را تهدید کرد، اما هوگو لوریس باز هم واکنش نشان داد.

در اوقات اضافی باز هم لوریس فوق العاده ظاهر شده و ضربه پینو را از فاصله‌ای نزدیک مهار کرد تا در نهایت فرانسه ۱-۲ موفق به غلبه بر اسپانیا شود.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر