تیتر امروز

ویژه‌برنامه‌های هفته تهران در منطقه ۱۲ پایتخت؛ عرضه فرهنگ و هنر تهرانی در عمارت کاظمی

هم‌زمان با روز و هفته تهران، شهردار منطقه ۱۲ از برگزاری ویژه‌برنامه‌های فرهنگی و هنری در عمارت کاظمی واقع در ناحیه ۲ شهرداری این منطقه خبر داد.

کد خبر: ۱۱۱۰۸۶
۱۶:۲۹ - ۱۸ مهر ۱۴۰۰

 

ویژه‌برنامه‌های هفته تهران در منطقه ۱۲ پایتخت؛ عرضه فرهنگ و هنر تهرانی در عمارت کاظمی

 

دیدارنیوز: علی‌محمد سعادتی، شهردار منطقه ضمن گرامی‌داشت هفته تهران دراین‌باره گفت: با عنایت به فرارسیدن هفته تهران، ویژه‌برنامه‌های منطقه ۱۲، از ۱۴ تا ۱۷ مهرماه سال جاری در عمارت کاظمی به اجرا آمد.

سعادتی، منطقه ۱۲ را به عنوان قلب تاریخی طهران، یکی از اصلی‌ترین قطب‌های تهران‌گردی خواند که همه‌ساله در ایام هفته تهران، پذیرای تهرانگردان است و افزود: در ایام هفته تهران، نمایش‌های آیینی-ایرانی هر روز بعدازظهر در محوطه حیاط عمارت کاظمی به اجرا درآمد که این نمایش‌ها، روز‌های ۱۴ و ۱۵ مهرماه به تعزیه شهادت امام هشتم (ع) و روز پایانی به نمایش سیاه‌بازی، نمایش تخت‌حوضی، شعبده‌بازی و اجرای موسیقی سنتی اختصاص یافت.

وی ضمن تأکید بر اهمیت بازیابی هویت شهری در احساس تعلق به شهر در مناسبت‌هایی مثل هفته تهران بیان کرد: برگزاری نمایشگاه از اشیای قدیمی و تاریخی در تقویت این احساس تعلق مؤثر است؛ به همین دلیل نمایشگاهی توسط مجموعه‌داران معتبر، روز‌های ۱۴ و ۱۵ مهرماه متناسب با ایام دهه پایانی صفر و دو روز پایانی به صورت آزاد در محل شاه‌نشین عمارت در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت که با استقبال آنان روبه‌رو شد.

شهردار قلب طهران، برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع گردشگری با حضور استادان مجرب و شناخته‌شده و شرکت دانشجویان و علاقه‌مندان به حوزه گردشگری را از دیگر برنامه‌های هفته تهران در این منطقه خواند و گفت: این کارگاه آموزشی، روز شنبه ۱۷ مهرماه در محل کارگاه طبقه فوقانی عمارت برپا شد که از ساعت ۸ صبح همان روز آغاز گردید و در ساعت ۱۷ با اهدای گواهینامه به شرکت‌کنندگان پایان یافت.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر