تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

رونمایی از تویوتا کرولا جدید

تا کنون ۱۲ نسل از کرولا معرفی شده که از سال ۲۰۱۸ تمامی کرولا‌ها وارد نسل دوازدهم خود شده و چهره‌ای متفاوت‌تر به خود گرفته‌اند.

کد خبر: ۱۱۰۹۶۸
۱۶:۰۴ - ۱۷ مهر ۱۴۰۰

رونمایی از تویوتا کرولا

دیدارنیوز ـ به نظر می‌رسد، کمپانی تویوتا نسخه جدیدی از پرفروش‌ترین خودروی جهان یعنی "کرولا"ی محبوب را برای ورود به بازار معرفی می‌کند. همانطور که در مطالب قبلی اشاره شد؛ کرولا از سال ۱۹۶۶ روی خط تولید تویوتا قرار دارد و در سال ۲۰۱۳ فروش جهانی آن از ۴۰ میلیون دستگاه نیز عبور کرد تا پرچمدار بازار جهانی خودرو لقب بگیرد.

تا کنون ۱۲ نسل از کرولا معرفی شده که از سال ۲۰۱۸ تمامی کرولا‌ها وارد نسل دوازدهم خود شده و چهره‌ای متفاوت‌تر به خود گرفته اند.

اما کرولای جدید که در تایلند معرفی شده با نام نسخه نوربورگ رینگ شناسایی می‌شود. این نامگذاری به پیست معروف نوربورگ در آلمان اشاره دارد که تیم گازو ریسینگ (واحد تیونینگ متعلق به تویوتا) موفق شد در سال ۲۰۲۱ و مسابقات ۲۴ ساعته آن در کلاس خود با کرولا التیس به مقام نخست دست یابد.

از این رو، کرولای جدید ویژگی‌های اسپرت را به عنوان مهمترین تفاوت خود با نسخه استاندارد همراه دارد. در قسمت دماغه از بامپر (سپر) جدید چند بخشی، ورودی هوای جدید، گریل (جلوپنجره) تغییر شکل یافته استفاده شده است. ارتفاع خودرو نیز مقداری کاهش یافته تا تجربه هندلینگ جذاب تری را ارائه دهد.

تویوتا همچنین به نصب کیت‌ای سی بی در قسمت گاز خودرو اشاره کرده که در واقع یک جعبه کنترل برای سیستم گاز است که زمان پاسخگویی و واکنش آنرا را بهبود می‌دهد. این مهمترین تغییر فنی نسخه اسپرت در مقایسه با محصول استاندارد است، زیرا پیشرانه در همان شرایط استاندارد باقی مانده تا ۱۳۸ اسب بخار خروجی در تریم بنزینی و ۱۲۱ اسب بخار در تریم ۱.۸ لیتری هیبریدی را ارائه دهد.

اما در بخش جعبه دنده از نمونه سی وی تی در ارتباط با محور جلو استفاده شده است که شتاب بهتری را در اختیار خودرو قرار می‌دهد. سیستم تعلیق نیز با استاندارد‌های اسپرت بروزرسانی شده است. قیمت دقیق خودرو مشخص نیست، اما پیش بینی‌ها به کانال ۳۰ هزار دلار اشاره داشته اند.

رونمایی از تویوتا کرولا

رونمایی از تویوتا کرولا

رونمایی از تویوتا کرولا

رونمایی از تویوتا کرولا

رونمایی از تویوتا کرولا

رونمایی از تویوتا کرولا

رونمایی از تویوتا کرولا

 

 

 

منبع: فرادید
برچسب ها: قیمت خودرو
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر