تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

استفراغ نهنگ مرد ماهیگیر را میلیاردر کرد!

استفراغ نهنگ زندگی یک ماهیگیر تایلندی را تغییر داد و او را به دنیای ثروتمندان برد.

کد خبر: ۱۱۰۹۴۶
۱۴:۵۱ - ۱۷ مهر ۱۴۰۰

استفراغ نهنگ و ماهیگیر میلیاردر

دیدارنیوز ـ یک ماهیگیر تایلندی پس از کشف کهربای گران قیمتی از استفراغ نهنگ، یک شبه میلیاردر شد. نارونگ پچرات در ساحل سوراتانی ۳۰ کیلوگرم عنبر در استفراغ نهنگ به ارزش حدود یک میلیون دلار، پیدا کرد.

نارونگ توضیح داد که هنگام بازگشت از ماهیگیری، چیزی به رنگ کرم و چسبناک را مشاهده کرد که در ساحل شناور بود، بنابراین عجله کرد تا آن را بررسی کند و متوجه شد که این ماده در واقع استفراغ نهنگ است.


بیشتر بخوانید: انتقاد شهرام ناظری از صدا و سیما


کهربا موجود در استفراغ نهنگ، که به عنوان "کهربا دریا" نیز شناخته می‌شود، یک عنصر کلیدی در عطرسازی است و مورد توجه همه تولیدکنندگان این حوزه است.

استفراغ نهنگ و ماهیگیر میلیاردر

در موردی دیگر، مرد ۶۱ ساله نیوزلندی به نام دانکن پاین پس از فروش ۴۵ کیلوگرم کهربا که در صنعت عطرسازی استفاده می‌شود، ثروتی بالغ بر ۲.۱ میلیون دلار جمع آوری کرد.

دانکن پاین که در ساوت لند نیوزلند زندگی می‌کند، از سال ۲۰۱۸ در حال جمع آوری عنبر از سواحل دریا بود. در آنجا قیمت عنبر در بازار می‌تواند به ۴۵ دلار در هر گرم برسد که به این معنی است که او موفق شده ثروت عظیمی را به دست آورد. پاین گفت که ماهانه چهار یا پنج بار به ساحل می‌رود تا عنبر بیابد و آن را به خانه ببرد تا پس از چند ماه خشک شود و تا بتواند از جلبک دریایی و سنگ‌ها استفاده کند.

استفراغ نهنگ و ماهیگیر میلیاردر

برچسب ها: میلیاردر
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر