تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

تدوین بسته تحولی «شناسایی نوآموزان در معرض مشکلات یادگیری»

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست شورای راهبری سازمان، از تدوین «بسته تحولی شناسایی نوآموزان در معرض مشکلات یادگیری» پس از اجرای آزمایشی آن در ۵ استان خبر داد.

کد خبر: ۱۱۰۷۵۴
۱۶:۰۴ - ۱۴ مهر ۱۴۰۰

تدوین بسته تحولی «شناسایی نوآموزان در معرض مشکلات یادگیری»

 

 

دیدارنیوز: سیدجواد حسینی در نشست شورای راهبری سازمان که با حضور ویدئو کنفرانسی رؤسای ادارات استثنایی برگزار شد؛ با بیان اینکه در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی سال جاری تاکنون ۹۹ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان نوبت گیری کرده‌اند، گفت: این میزان نوبت گیری در شرایط کرونایی، بی سابقه و بالاتر از ۹۸.۸ درصد سال گذشته است.

وی افزود: تاکنون ۹۶ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان ارزیابی شده‌اند و با وجود مشکلات سامانه سیدا ۵۷ هزار نوآموز پیش دبستانی، تاکنون نوبت گیری کرده‌اند.

حسینی تصریح کرد: «غربالگری نشانگان نوآموزان در معرض مشکلات یادگیری» از جمله برنامه‌های نوآورانه سازمان آموزش و پرورش استثنایی است که در سال جاری به صورت پایلوت در ۵ استان و همراه با برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی انجام می‌شود.

وی افزود: به دلیل نوآورانه بودن این برنامه، مشورت با اساتید دانشگاهی نیز انجام شده است و پس از انجام غربالگری به صورت پایلوت و ارزیابی غربالگری، این برنامه در سال‌های آینده به کل کشور تسری خواهد یافت.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین گام پس از شناسایی و غربالگری، مداخلات بهنگام برای این نوآموزان است.

وی افزود: در سال جاری سه بسته تحولی «آموزش‌های خانواده محور»، «بازی و ورزش‌های نشاط آفرین» و «توسعه کیفی مراکز مشکلات ویژه یادگیری» در آموزش و پرورش استثنایی تدوین و اجرایی شده است.

حسینی اظهار کرد: بسته تحولی «شناسایی نوآموزان در معرض مشکلات یادگیری» نیز پس از اجرای آزمایشی آن در ۵ استان، تدوین خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه آموزش‌ها در سال جاری ترکیبی و با رویکرد بازگشایی تدریجی و حفظ سلامت دانش آموزان است گفت: در آموزش و پرورش استثنایی، در گام اول آموزش حضوری در مدارس با حداکثر ۵۰ دانش آموز و کلاس‌های ۶ نفره شروع شده است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی تصریح کرد: تمهید ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی از ضروریات حضور دانش آموزان در مدارس است و در سال جاری بیش از ۵۳ میلیارد تومان برای ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی اختصاص خواهد یافت.

وی در پایان خواستار پیگری جدی مستثنی شدن نیرو‌های استثنایی از قانون «جامع مدیریت خدمات کشوری» شد.

منبع: مهر
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر