تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.
بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟
وقتی دستور از بالا هم کارساز نیست

بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟

با وجود درخواست رئیس جمهوری برای بازگشایی مدارس در آبان ماه، به نظر می‌آید هنوز شرایط برای حضور همه دانش‌آموزان در مدارس فراهم نیست و احتمالا دستور از بالا نیز کارگشا نخواهد بود.

ادعای عباس جدیدی: توصیه من در مورد یزدانی کارگشا بود!

عباس جدیدی پیشکسوت کشتی با ابراز خرسندی از عملکرد تیم ملی کشتی در مسابقات جهانی مدعی شد که توصیه‌هایی راهگشایی در مورد حسن یزدانی به کادر فنی تیم ملی ارایه کرده است.

کد خبر: ۱۱۰۶۴۹
۱۵:۱۶ - ۱۳ مهر ۱۴۰۰

حسین یزدانی عباس جدیدی

دیدارنیوز: در خصوص نتایج تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی نروژ اظهار داشت: خدا را شکر بچه‌ها عملکرد خیلی خوبی داشتند و به نظرم کشتی ما در این دوره از رقابت‌ها مزد جوانگرایی خودش را گرفت و این جوانگرایی هم در رأس کادرفنی و هم در بین کشتی‌گیران ما اتفاق افتاد و نتایج خوبی هم به همراه داشت و مهم‌تر از این نتایج، افق پیش روی آینده کشتی است که فکر می‌کنم در المپیک آینده ثمراتش را خواهیم دید.

وی در مورد قهرمانی امیرحسین زارع در دسته سنگین وزن بعد از ۳۲ سال گفت: اتفاق خیلی خوشحال کننده‌ای بود و زارع با شرایط سنی فوق العاده‌ای که دارد اگر به درستی هدایت شود تا سال‌ها می‌تواند کشتی ما را در این وزن بیمه کند و حداقل ۳ المپیک آینده را می‌تواند حضور داشته باشد و مدال‌های زیادی کسب کند و حتی در این زمینه رکورددار شود. من بابت او خیلی خوشحالم.


بیشتر بخوانید: پدیدارشناسی حسن یزدانی؛ نه فرشته‌ام نه شیطان ...


پیشکسوت کشتی در مورد افتخارآفرینی و رکوردزنی حسن یزدانی هم توضیح داد: من پیش از این هم به کادرفنی پیشنهاد داده بودم که اگر می‌خواهید حسن یزدانی موفق شود باید او را به حال خودش رها کنید و اجازه دهید کشتی خودش را بگیرد و نباید او را محدود کنید و بگویید این کار را بکن آن کار را نکن. به نظرم یزدانی این دوره خصوصاً در بازی فینال مقابل تیلور کاملاً آزادانه کشتی خودش را گرفت و فکر می‌کنم توصیه من در این مورد کارگشا بود.

جدیدی ادامه داد: واقعاً از کشتی یزدانی مقابل تیلور لذت بردم و حسابی کیف کردم و دل یک ملت از این مدال و سایر مدال‌های کاروان ایران شاد شد، ولی طلای حسن یزدانی از این جهت بیشتر چسبید که یک نبرد تلافی‌جویانه بود. اینکه از لفظ انتقام استفاده می‌کنند هم درست نیست چرا که بار معنایی انتقام برای ورزش سنگین است و نباید بگوییم یزدانی از تیلور انتقام گرفت و شاید تلافی واژه بهتری باشد.

جدیدی در مورد مقایسه نسل کنونی کشتی با نسل زمان و خودش هم خاطرنشان کرد: من این قیاس‌ها را دوست ندارم و با آن موافق نیستم. ما در دوران خودمان عملکرد خودمان را به ثبت رساندیم و در طول این سال‌ها بار‌ها از ما می‌پرسند مثلاً فلانی عباس جدیدی دوم است، ولی این حرف درستی نیست و هر کشتی‌گیر اثر انگشت خودش را پای کارنامه‌اش به ثبت می‌رساند و روش و سبک کاری خودش را دارد و نام خودش را هم به ثبت خواهد رساند. شاید شباهت‌هایی وجود داشته باشد، ولی مقایسه را کار خوبی نمی‌دانم.

منبع: ایلنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر