تیتر امروز

وزارت میراث فرهنگی و گردشگری متولی کشاورزی است؟!
اظهارات ضرغامی در مورد پاسارگاد و مقبره کوروش

وزارت میراث فرهنگی و گردشگری متولی کشاورزی است؟!

اظهارات عزت الله ضرغامی در مورد مشکل کشاورزی و ارتفاع ساختمان‌ها در کنار مقبره کوروش واکنش‌های بسیاری به دنبال داشته است. سوال این است که آیا وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، متولی کشاورزی است؟!
احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!
سیاست ورزی به سبک احمدی نژاد

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!

محمود احمدی نژاد این بار با حضور در نمایشگاه اکسپوی دبی به متن فضای سیاسی و رسانه‌ای بازگشته است. حضوری پرحاشیه و جنجال برانگیز. این گزارش مروری دارد بر رفتارهای این سیاستمدار منحصر به فرد و...

نمایش مُرده‌خور و قطار آن شب در کانادا

جشنواره بین‌المللی فیلم مسلمانان کانادا با نمایش دو فیلم ایرانی «قطار آن شب» و «مُرده‌خور» در شهر تورنتو برگزار شد.

کد خبر: ۱۱۰۵۹۳
۱۶:۵۶ - ۱۲ مهر ۱۴۰۰

نمایش مُرده‌خور و قطار آن شب در کانادا

دیدارنیوز ـ به نقل از مشاور رسانه‌ای فیلم، دو فیلم سینمایی قطار آن شب به کارگردانی حمیدرضا قطبی و مُرده خور ساخته صادق صادق دقیقی به نمایندگی از سینمای ایران در بخش فیلم‌های بلند جشنواره بین‌المللی فیلم مسلمانان در شهر تورنتو به نمایش درآمد. این جشنواره در روز‌های اول و دوم اکتبر ۲۰۲۱ میلادی مصادف با ۹ و ۱۰ مهر برگزار شد.

قطار آن شب پیش از این در جشنواره‌هایی، چون اشلینگل آلمان، بارسلون اسپانیا، سینه‌کید آمستردام، المپیای یونان، مُوو بلژیک، کودکان چین، جیپور، کودکان کلکته، کودکان گوواهاتی، دهلی و چِنای هندوستان حضور داشته و فیلم مرده خور هم در جشنواره‌هایی، چون چنا، دهلی نو و جیپور هندوستان شرکت کرده است.

در خلاصه داستان قطار آن شب آمده است: دختربچه‌ای قول خانم نویسنده‌ای را که در قطار با او آشنا شده است، آنقدر جدی می‌گیرد که مدت‌ها در انتظار تلفن و دیدار مجدد اوست. اما این موضوع برای نویسنده بدقول، فقط دستمایه نوشتن یک داستان جدید می‌شود و خیال و واقعیت درهم می‌آمیزد. تلاش دختربچه برای رهایی از دلتنگی‌ها و کابوس و همچنین کمک‌های پدر، ناشر نویسنده و مسئول ایستگاه قطار که خودش سوژه قبلی خانم نویسنده بوده است، حوادث تازه‌ای را رقم می‌زند.

در این فیلم هنرمندانی، چون افشین هاشمی، سیامک صفری، مریم بوبانی، بهناز نادری و بهرام شاکری اسدی ایفای نقش کرده‌اند. در مرده خور نیز هنرمندانی، چون سام درخشانی، احمد مهران فر، لادن مستوفی، لیندا کیانی، پرهام دلدار، ارسلان قاسمی، ونوس کانلی، جواد پولادی، فرحانه سبحانی، ساغر افشار و سیمون سیمونیان ایفای نقش کرده‌اند.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر