تیتر امروز

نخودی و یک نابغه؛ نبرد پلنگ‌ها در بیشه اسلو

محمد نخودی امشب می‌تواند با شکستن طلسم قدیمی شکست ناپذیری جردن باروز برابر ایرانی‌ها دست به کار بزرگی بزند.

کد خبر: ۱۱۰۵۲۸
۱۲:۵۳ - ۱۲ مهر ۱۴۰۰

کشتی ایران و آمریکا

دیدارنیوز - شب گذشته دو طلسم کشتی ایران برابر ستاره‌های آمریکایی شکسته شد؛ جایی که کامران قاسمپور توانست جی دن کاکس را در وزن ۹۲ کیلوگرم از پیش رو بردارد و البته بعد از آن اولین پیروزی حسن یزدانی برابر دیوید تیلور.

با شکستن این دو طلسم، حالا باید امیدوار باشیم امشب در فینال وزن ۷۹ کیلوگرم رقابت‌های جهانی نروژ، محمد نخودی، کشتی گیر جوانی که دیروز حسابی در اسلو درخشید، سومین طلسم را هم برابر آمریکایی‌ها بشکند و اتفاقات شیرین کشتی ایران را در نروژ تداوم بخشد.

شاید جالب باشد بدانید پیش از این کشتی گیران ایرانی ۱۲ رویارویی با جردن باروز داشته اند و در هر ۱۲ مسابقه نیز شکست خورده اند!

این ستاره آمریکایی برابر صادق گودرزی ۳ بار و برابر عزت الله اکبری هم ۳ بار برنده شده است، ۲ بار پیمان یاراحمدی را برده و کشتی گیران دیگری مثل مرتضی رضایی قلعه، علیرضا قاسمی، سیدعلی موسوی و مصطفی حسین خانی را هم هر کدام یک بار یک بار شکست داده است.

نگاهی به نتایج برخی از این مبارزه‌هایی که ۷ آزادکار ایرانی با باروز داشته اند، می‌اندازیم: 
 
-المپیک ۲۰۱۲: صادق گودرزی – باروز (برنده)
-قهرمانی جهانی ۲۰۱۴: عزت اله اکبری –باروز (برنده)
-جام جهانی ۲۰۱۵: مرتضی رضایی‌قلعه – باروز (برنده)
-قهرمانی جهانی ۲۰۱۵: علیرضا قاسمی –باروز (برنده)
-جام جهانی ۲۰۱۷: پیمان یاراحمدی – باروز (برنده)
-تورنمنت اسپانیا ۲۰۱۷: سیدعلی موسوی – باروز (برنده)
-مسابقات جهانی ۲۰۱۸: مصطفی حسین خانی – باروز (برنده)

محمد نخودی با ۱۹ سال سن دیروز در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر آرون کانوا از ایتالیا را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۴ آرمان آواگایان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. نخودی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر صفر سیف الدین آلکما از فرانسه را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نخودی در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۵ از سد  نیکا کنتچادزه دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان گذشت و راهی دیدار فینال شد تا به سد محکم جردن باروز برسد.

این ستاره جوان کشتی ایران امشب می‌تواند در فینال وزن ۷۹ کیلوگرم دست به کار بزرگی بزند و جردن باروز در سیزدهمین رویارویی با ایرانی‌ها برای اولین بار شکست دهد. سابقه چند سال اخیر باروز هم نشان داده که او دیگر مثل گذشته شکست ناپذیر نیست و قطعا با یک آنالیز خوب نخودی این توانایی را خواهد داشت.

منبع: ورزش 3
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر