تیتر امروز

نامه‌ی وکلای بازداشتی و مهدی محمودیان به قوه‌قضاییه

ابوذر نصرالهی وکلیل آرش کیخسروی اعلام کرد وکلای بازداشتی و مهدی محمودیان در نامه‌ای، نقض قانون به هیات نظارت مرکزی حسن اجرای قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حقوق شهروند آماده کردند.

کد خبر: ۱۱۰۴۸۵
۰۹:۴۴ - ۱۲ مهر ۱۴۰۰

مهدی محمودیان و وکلای بازداشتی

دیدارنیوز - ابوذر نصرالهی وکیل -آرش کی‌خسروی- از نامه‌ی وکلای بازداشتی-مصطفی نیلی و آرش کی‌خسروی- و مهدی محمویان-فعال حقوق‌بشر- به قوه‌قضاییه خبر داد.

این وکیل دادگستری درباره‌ی محتوای این نامه به انصاف نیوز گفت: در پی تماسی که موکل بنده از زندان داشتند؛ اعلام کردند نامه‌ای را تحت عنوان گزارش نقض قانون به هیأت نظارت مرکزی حسن اجرای قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حقوق شهروندی آماده کردند.

از طریق مسوولین زندان قصد ارسال آن را داشته‌اند که به ایشان اعلام کردند؛ می‌بایست درباره‌ی تحویل این نامه از مقامات ذی‌ربط کسب تکلیف نمایند.

این وکیل دادگستری با اشاره به اینکه این نامه در نُه محور تنظیم شده است، گفت: اولین محور سلب آزادی شخصی و ممانعت از احقاق حق دادخواهی و دسترسی به مراجع قضایی، عدم پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی شهروندان توسط مقامات ذی‌ربط و سو استفاده از قدرت است. دومین محور برخورد دور از شان و خلاف اخلاقی و موازین قانونی، توسط ماموران حفاظت اطلاعات قوه‌قضاییه است که ضابط قضایی محسوب نمی‌شوند. سومین محور نیز صدور دستور جلب غیر قانونی است.

چهارمین محور این گزارش خروج بازپرس از اصل بی‌طرفی بوده است.

پنجمین محور هم عدم تفهیم اتهام فوری و به سرعت بوده است. ششمین محور هم نقض قانون و عدم توجه به درخواست‌های مکرر آنها برای دسترسی به وکیل بوده است.

او ادامه داد: هفتمین محور عدم ارائه‌ی عدله و صدور قرار بازداشت موقت برخلاف قانون است و در محور هشتم به نگهداری به مدت ۲۳ روز در انفرادی اشاره کرده‌اند. نهمین و آخرین محور هم بی‌توجهی به حریم خصوصی و تفتیش منازل افراد بازداشتی است.

این وکیل دادگستری در انتها تاکید کرد: این‌ نامه را وکلای بازداشتی به همراه آقای مهدی محمودیان تهیه کرده‌اند. هیچ مسئولی نمی‌تواند از پذیرش نامه‌ها به هر بهانه‌ای خودداری کند، مخاطب این نامه ارگان‌های رسمی قوه‌قضاییه است و هر دلیلی برای عدم پذیرش این نامه غیرموجه است.

وی گفت که زمان دادگاه مشخص شده و قرار است که ۲۱ مهرماه برگزار شود

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر