تیتر امروز

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!
از چشم جهان (۲۴)

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات وین با بررسی و ارزیابی شرایط دو طرف شرایط را برای احیای توافق هسته‌ای ایران بسیار بد و امید برای احیای برجام را ضعیف دانسته است.
سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!
از سعدآباد تا توپکاپی (۲۹) + فایل صوتی

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!

این شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به مرگ سزای کاراکوچ شاعرِ سیاستمدار ترک اختصاص دارد. مردی که هیچ گاه اصولش را فدای کسب قدرت نکرد و در عرصه آهنین سیاست مردی از جنس ابریشم باقی ماند...
ابراهیم شب را آزاد کرد
افاضات اضافه

ابراهیم شب را آزاد کرد

عوام الملک در خاطرات این هفته خود به نکات درخشانی از آرا و اقدامات خواص پرداخته است. از آزاد شدن شب تا آتش گرفتن زاینده رود همه و همه در فهرست خدماتی است که عوام الملک به ما یادآوری کرده است.

قیمت بیت کوین امروز ۱۴۰۰/۰۷/۱۱

قیمت بیت کوین امروز ۱۱ مهرماه با ۰.۰۷ درصد کاهش نرخ به ۴۷،۷۱۱ دلار معادل ۱،۳۳۱،۴۱۱،۳۹۷ تومان رسید.

کد خبر: ۱۱۰۳۷۷
۱۰:۵۵ - ۱۱ مهر ۱۴۰۰

قیمت بیت کوین امروز

دیدارنیوز ـ بیت کوین همچنان در کانال ۴۷ هزار دلار قرادارد. امروز ۱۱ مهرماه قیمت بیت کوین با ثبت کاهش ۰.۰۷ درصد نسبت به روز گذشته به ۴۷،۷۱۱ دلار معادل ۱،۳۳۱،۴۱۱،۳۹۷ تومان رسید.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴،۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۲۶.۴۶ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۸۳ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

چند روز اخیر، تغییرات و نوسانات زیادی را در فضای ارز‌های رمزنگاری شده شاهد بودیم. روز ۲۹ سپتامبر (۷ مهر)، بیت کوین با سومین افت متوالی خود به زیر ۴۱۰۰۰ دلار رسید.

با این حال، گاو‌ها با پیگیری این حرکت این دارایی را به سمت سطوح بالاتر سوق دادند. در نتیجه، تنها ظرف چند ساعت، حدود ۲۰۰۰ دلار به ارزش بیت کوین افزوده شد. هر چند این همه ماجرا نبود. پس از اینکه رئیس فدرال رزرو گفت که این کشور قصد ممنوعیت دارایی‌های دیجیتالی را ندارد، اخبار امیدوارکننده‌ای از سوی ایالات متحده به گوش رسید.

بیت کوین تقریباً بلافاصله به حدود ۴۷۰۰۰ دلار رسید و در ساعات بعدی به صعود خود ادامه داد تا جاییکه بالاترین سطح قیمت روزانه خود را در حدود ۴۸۵۰۰ دلار ثبت کرد که بالاترین سطح قیمت از ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) تاکنون بود.

علیرغم اندک اصلاحی که قیمت را به زیر ۴۸۰۰۰ دلار رساند، سرمایه بازار این ارز تا ۹۰۰ میلیارد دلار افزایش یافته است.
برای رشد قیمت بیت کوین می‌توان دو دلیل عمده عنوان کرد، یکی اینکه ال سالوادور به عنوان نخستین کشوری که بیت کوین را قانونی اعلام کرد، گفت قصد دارد از انرژی نهفته در آتشفشان‌ها برای استخراج بیت کوین استفاده کند.

خبر استفاده از انرژی‌های پاک برای استخراج بیت کوین نیز تصویر این ارز دیجیتال را بهبود بخشید و آینده امیدوارکننده‌تری را برای آن ترسیم کرد. دلیل دیگر رشد قیمت بیت کوین این بود که رئیس فدرال رزرو در روز پنج‌شنبه گفت که قصد ممنوع کردن ارز‌های دیجیتال را ندارد.

بیت کوین، ماه سپتامبر را با نوسان در حدود ۴۷۰۰۰ دلار آغاز کرد و با ایجاد احساسات مثبت در بازار، به بالای سطح قیمت ۵۰،۰۰۰ دلاری رسید. خوش بینی در بین سرمایه گذاران به قدری بود که برخی از سرمایه گذارن، خبر از آغاز سپتامبری متفاوت از سال‌های اخیر دادند، اما بیت کوین در نهایت این ماه را با قیمت ۴۳ هزار دلاری به پایان رساند.

بدین ترتیب، در ۱۰ سال گذشته، بیت کوین شش سپتامبر منفی و در پنج سال گذشته پنج سپتامبر منفی پیاپی را پشت سر گذاشت.

این ماه با انتشار خبر پذیرش بیت کوین در السالوادور به عنوان ارز قانونی این کشور، آغاز شد، اما این حرکت با اعتراضات مردم این کشور و مشکلات فنی در راه اندازی کیف پول محلی CHIVO همراه شد. سپس، بحران بدهی گروه املاک اورگراند و خطر ورشکستگی آن منجر به سقوط بازار ارز دیجیتال شد.

از سوی دیگر، کشور چین به سرکوب ارز‌های دیجیتال ادامه داد و تمامی معاملات ارز‌های دیجیتال را ممنوع کرد. قیمت بزرگترین رمزارز بازار تحت تاثیر عوامل مذکور، تا کف ۳۹،۷۸۷ دلاری کاهش یافت و بدشانسی بیت کوین در این ماه مجددا به فعالان بازار ثابت شد.

از نظر تاریخی، ماه اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان ماه)، ماه مثبتی برای بیت کوین بوده است، زیرا شش ماه از ماه‌های اکتبر به ثبت رسیده در ۱۰ سال گذشته برای این دارایی دیجیتال مثبت بوده است. سود میانگین در ماه اکتبر در حدود ۱۳ درصد است و به همین دلیل، سرمایه گذاران منتظر روز‌های بهتر هستند.

با وجود کاهش قیمت‌ها، فعالیت‌های زیادی در بین نهنگ‌های BTC دیده می‌شود و این می‌تواند منجر به صعود قریب الوقوع بیت کوین شود.

همچنین نرخ پذیرش شبکه لایتنینگ بیت کوین روبه افزایش است و میزان بیت کوین در این شبکه به بیش از ۲۹۵۰ رسیده است که ارزش آن حدود ۱۲۶ میلیون دلار است؛ بنابراین، سرمایه گذاران حقوقی در ماه جاری امیدوار به روند صعودی بیت کوین هستند.

جریان احساست منفی در ماه سپتامبر به این واقعیت اشاره می‌کند که بیت کوین در داخل یک چرخه قرار دارد. احساسات سرمایه گذاران می‌تواند تا حدودی منجر به افزایش قیمت بیت کوین در این ماه شود، اما شکستن الگو حاکم نیازمند خبری بزرگتر از خبر پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی یک کشور، است.

قیمت بیت کوین امروز

منبع: فرادید
برچسب ها: ارز دیجیتال
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر