تیتر امروز

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!
از چشم جهان (۲۴)

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات وین با بررسی و ارزیابی شرایط دو طرف شرایط را برای احیای توافق هسته‌ای ایران بسیار بد و امید برای احیای برجام را ضعیف دانسته است.
سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!
از سعدآباد تا توپکاپی (۲۹) + فایل صوتی

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!

این شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به مرگ سزای کاراکوچ شاعرِ سیاستمدار ترک اختصاص دارد. مردی که هیچ گاه اصولش را فدای کسب قدرت نکرد و در عرصه آهنین سیاست مردی از جنس ابریشم باقی ماند...
ابراهیم شب را آزاد کرد
افاضات اضافه

ابراهیم شب را آزاد کرد

عوام الملک در خاطرات این هفته خود به نکات درخشانی از آرا و اقدامات خواص پرداخته است. از آزاد شدن شب تا آتش گرفتن زاینده رود همه و همه در فهرست خدماتی است که عوام الملک به ما یادآوری کرده است.

سیگنال خطرناک وزارت صمت برای بورس

پس از آنکه وزارت صمت با سیاست دستوری خود در بخش سیمان، بازار سهام را متاثر کرد این‌بار گویا نوبت به گروه‌های دیگر بورسی رسیده است.

کد خبر: ۱۱۰۳۳۰
۱۶:۵۲ - ۱۰ مهر ۱۴۰۰

 برنامه وزارت صمت برای بورس

دیدارنیوز ـ پس از آنکه وزارت صمت با سیاست دستوری خود در بخش سیمان، بازار سهام را متاثر کرد این بار گویا نوبت به گروه‌های دیگر بورسی رسیده است.

مدتی است که بازار سهام از اخبار سیاسی هم تاثیر نمی‌پذیرد؛ چه زمان سفر هیات بلندپایه عراقی به ایران و چه زمان جدی شدن احیای برجام در هیچ کدام بازار سهام آنچنان واکنشی نشان نداده است.

علاوه بر این در نیمه نخست امسال دلار بیش از ۱۰ درصد بازدهی مثبت داشت، اما بازار سهام حتی به این عامل هم واکنش مثبت چندانی نداشته و به این میزان نتوانست رشد را تجربه کند. در شهریور ماه نیز تنها بازار مالی مثبت دلار بود و بورس بار دیگر به این عامل مثبت واکنش نشان نداد و بازدهی منفی از خود برجای گذاشت.

علت بی‌تفاوتی بورس به این اتفاقات مهم چیست؟ از نگاه برخی از کارشناسان نگاه دستوری به بازار سهام مانع از واکنش این بازار به عوامل مثبت است. حال نیز به نظر می‌رسد اتفاق بدتر دیگری در راه است.

پس از آنکه وزارت صمت با سیاست دستوری خود در بخش سیمان، بازار سهام را متاثر کرد این بار گویا نوبت به گروه‌های دیگر بورسی رسیده است.

رضا فاطمی امین، وزیر صمت در اظهار نظر جدید خود درباره ثبات قیمت محصولات پتروشیمی و فولاد گفته است: از دو هفته گذشته بر روی بازار اولیه پتروشیمی پلی اتیلن، پت و فولاد متمرکز شده‌ایم و تثبیت قیمت این محصولات زمان‌بر است که تا پایان فصل پاییز این موضوع انجام خواهد شد و امیدواریم این دو بازار که دربخش‌های تولید هم سهم دارند مدیریت شوند و ما شاهد ثبات در بازار باشیم.

با این سخنان به نظر می‌رسد نماد‌های مرتبط با این سه گروه بورسی احتمالا متاثر شوند که اگر این اتفاق بیفتد این برای دومین بار است که وزارتخانه صمت با سیاست‌های دستوری خود بازار سهام را متاثر کرده است. آیا این سیاست اجرا و بورس متاثر خواهد شد؟

این اتفاق عامل جدیدی در پیش‌بینی بورس پاییز امسال است که در صورت رخ دادن آن، احتمالا پیش‌بینی‌های رشد شاخص بورس طبق انتظار محقق نشوند.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر