تیتر امروز

خواسته فرهنگیان رتبه بندی معلمان است نه بازی با ارقام!
گفتگو با یک فعال صنفی معلمان

خواسته فرهنگیان رتبه بندی معلمان است نه بازی با ارقام!

لایجه رتبه بندی معلمان سرانجام قرار است که به صحن مجلس برود. لایحه‌ای که قرار است حقوق معلمان را به ۸۰ درصد حقوق اعضای هیئت علمی برساند. اما به نظر بازی ارقام در لابی‌های مجلس پیچیده‌تر از این...
درگیری‌های بیروت: در لبنان چه می‌گذرد؟
از چشم جهان (۱۸)

درگیری‌های بیروت: در لبنان چه می‌گذرد؟

هجدهمین شماره ستون از چشم جهان به درگیری‌های مرگبار در بیروت اختصاص دارد. درگیری‌هایی که به مرگ چند شهروند منجر شد و تنها نوک کوه یخ بحران در لبنان است.
تنش بین تهران و باکو؛ سفیر ایران:

پلیس ۴ متعرض به سفارت ایران را بازداشت کرد

عباس موسوی، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان از «تعرض» به حریم سفارت این کشور در باکو خبر داد و گفت که پلیس دیپلماتیک و وزارت کشور جمهوری آذربایجان چهار متعرض را شناسایی، بازداشت و بازجویی کرده است.

کد خبر: ۱۱۰۲۵۵
۱۱:۲۹ - ۱۰ مهر ۱۴۰۰

پلیس ۴ متعرض به سفارت ایران را بازداشت کرد

 

دیدارنیوز: در روزهای اخیر تنش‌های کلامی بین تهران و باکو بر سر برگزاری رزمایش ایران در نزدیکی مرز آذربایجان و اظهارات یک نماینده مجلس آذربایجان به اوج خود رسیده است با این حال ایران امروز رزمایشی با نام «فاتحان خیبر» را برگزار کرد.

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان امروز در گفت‌وگو با ایرنا گفت: «در پی تعرض و بی احترامی عده‌ای به سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو در نیمه شب گذشته و اعتراض شدید و پیگیری های رسمی، پلیس دیپلماتیک و وزارت کشور جمهوری آذربایجان چهار متعرض به سفارت جمهوری اسلامی ایران را شناسایی، بازداشت و بازجویی کرد.»

سفیر ایران به جزییات حادثه اشاره نکرد اما گفت که این نهاد در حال پیگیری موضوع تا حصول نتیجه و تنبیه خاطیان است.

از شب گذشته عکسی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نزدیک در ورودی سفارت ایران در باکو را نشان می‌دهد که سه آفتابه به رنگ پرچم ایران در این مکان قرار گرفته است.

چند روز پیش یک نماینده مجلس جمهوری آذربایجان گفته بود که «ایران را از نقشه جهانی حذف می‌کنیم و ایران را تجزیه می‌کنیم.» این سخنان واکنش‌های بسیاری را در داخل ایران برانگیخت.

از سوی دیگر الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان پیش از برپایی رزمایش امروز ایران به شدت نسبت به آنچه «تردد غیرمجاز» کامیون‌های ایرانی در قره‌باغ خواند به ایران انتقاد کرد و هرگونه رزمایش در نزدیک مرزهای خود را بی‌احترامی به تمامیت ارضی کشورش عنوان کرد.

با این حال رزمایش نیروی زمینی ارتش ایران امروز در منطقه پلدشت- جلفا برگزار شد.


صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر