تیتر امروز

سالروز تولد ستاره سینمای ایران؛ لیلا حاتمی هنرمندی که در اینستاگرام نیست!

امروز ۹ مهر روز تولد لیلا حاتمی هنرپیشه نامدار سینمای ایران است. لیلا حاتمی که متولد سال ۱۳۵۱ از بزرگترین بازیگران سینمای ایران بعد از انقلاب است و بر خلاف هیاهوی این روز‌های سلبریتی‌ها صفحه‌ای در اینستاگرام ندارد.

کد خبر: ۱۱۰۲۰۴
۱۶:۲۲ - ۰۹ مهر ۱۴۰۰

تولد لیلا حاتمی اینستاگرام

دیدارنیوز: لیلا حاتمی ۹ مهر ۱۳۵۱ در تهران به دنیا آمد. پدرش علی حاتمی فیلم‌ساز و مادرش زری خوشکام، بازیگر قدیمی سینما است.
او در رشتهٔ ریاضی دیپلم گرفت و تحصیلاتش را در رشتهٔ مهندسی برق دانشگاه پلی‌تکنیک تهران ادامه داد. او تحصیل در این دانشگاه را پس از دو سال نیمه‌کاره رها کرد و به دانشگاه لوزان سوئیس رفت و آن‌جا ادبیات فرانسه خواند. به علت بیماری پدرش در ۱۳۷۵ تحصیل را نیمه‌کاره رها کرد و به ایران بازگشت. او به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، فارسی، آلمانی و ایتالیایی مسلط است.

لیلا حاتمی تولد اینستاگرام

در سال ۱۳۷۷ با علی مصفا هنرپیشه سینمای ایران ازدواج کرد. او دارای دو فرزند به نام‌های مانی و عسل است.

در ۱۲ سالگی در نقش کودکیِ کمال‌الملک در فیلم کمال الملک اولین حضور سینمایی خود را تجربه کرد. کارگردان این فیلم پدرش، علی حاتمی بود. در سال ۱۳۷۰ در فیلم دلشدگان که آن هم ساختهٔ پدرش بود، ایفای نقش کرد. پس از آن در ۱۳۷۵ برای اولین بار در فیلمی که کارگردانش پدرش نبود (فیلم لیلا از داریوش مهرجویی) نقش یک زن نازا را ایفا کرد و برای آن دیپلم افتخار جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد.

لازم به ذکر است که این بازیگر بزرگ سینمای ایران هیچ صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد. 

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر