تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.
بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟
وقتی دستور از بالا هم کارساز نیست

بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟

با وجود درخواست رئیس جمهوری برای بازگشایی مدارس در آبان ماه، به نظر می‌آید هنوز شرایط برای حضور همه دانش‌آموزان در مدارس فراهم نیست و احتمالا دستور از بالا نیز کارگشا نخواهد بود.

وزیر خارجه آمریکا: زمان ایران برای بازگشت به مذاکرات برجامی، نامحدود نیست

وزیر خارجه آمریکا بار دیگر مدعی شد که زمان بازگشت ایران به مذاکرات برجامی، نامحدود نخواهد بود و این درک، میان اروپایی‌ها، روسیه و چین نیز وجود دارد.

کد خبر: ۱۱۰۱۸۹
۱۱:۳۷ - ۰۹ مهر ۱۴۰۰

وزیر خارجه آمریکا: زمان ایران برای بازگشت به مذاکرات برجامی، نامحدود نیست

دیدارنیوز - «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا بار دیگر مدعی شد که زمان بازگشت ایران به مذاکرات برجامی، نامحدود نخواهد بود و این درک، میان اروپایی‌ها، روسیه و چین نیز وجود دارد.

وی افزود که تاکنون شش دور مذاکره برگزار شده است و اکنون توپ در زمین ایران است، اما این مدت نامحدود نخواهد بود.

آنتونی بلینکن بدون اشاره به بدعهدی‌های کشورش در قبال برجام مدعی شد: «در جریان مذاکرات برجامی وین با متحدان اروپایی، چین و روسیه نشان دادیم در صورتی که ایران آماده بازگشت به تعهدات خود در قالب برجام باشد، ما نیز روند مشابهی را در پیش خواهیم گرفت».

وی در ادامه ادعاهای خود افزود: «طرف ایرانی هنوز هیچ نشانه‌ای مبنی بر آمادگی برای بازگشت به برجام نشان نداده است».

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت: «حدود سه ماه است که آنها از مذاکرات دور هستند. البته مشغول انتخابات و تشکیل دولت جدیدی بودند، ولی هنوز به مذاکرات باز نگشته‌اند. اکنون توپ در زمین آن‌هاست، ولی این روند برای طولانی مدت ادامه نخواهد داشت».

وی طی مواضعی بی‌اساس مدعی شد: «مشکلی که در حال حاضر با آن روبه‌رو هستیم، این است که از آنجا که ایران برنامه هسته‌ای خود را در نقض برجام دنبال می‌کند و سانتریفیوژهای پیشرفته‌‌تری به کار گرفته و انباشت اورانیوم غنی‌شده ۲۰ یا حتی ۶۰ درصدی را بالا می‌برد، به جایی خواهیم رسید که بازگشت به برجام به دلیل پیشرفت این کشور، دیگر مزایای آن توافق را نخواهد داشت».

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت که امیدواریم تمامی هم‌پیمانان ما بتوانند ایران را به بازگشت به مذاکرات ترغیب کنند تا ببینیم آیا هنوز می‌توانیم به توافق برجام برگردیم.

منبع: ایلنا
برچسب ها: برجام
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر