تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.
بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟
وقتی دستور از بالا هم کارساز نیست

بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟

با وجود درخواست رئیس جمهوری برای بازگشایی مدارس در آبان ماه، به نظر می‌آید هنوز شرایط برای حضور همه دانش‌آموزان در مدارس فراهم نیست و احتمالا دستور از بالا نیز کارگشا نخواهد بود.

وضعیت شکننده ذخیره خون در تهران

دکتر محمدرضا مهدی‌زاده، مدیر کل انتقال خون استان تهران با اشاره به افزایش اعمال جراحی و در نتیجه افزایش نیاز به خون و فرآورده‌های آن گفت: ذخایر خون استان تهران در شرایط شکننده‌ای قرار گرفته‌اند و از شهروندان تهرانی دعوت می‌کنم تا همچون همیشه از بیماران نیازمند به خون حمایت کنند و با پیشقدم شدن در اهدای خون کمک کنند تا وضعیت به حالت متعادل برگردد.

کد خبر: ۱۱۰۰۰۳
۲۱:۰۱ - ۰۶ مهر ۱۴۰۰

وضعیت ذخیره خون تهران

دیدارنیوز ـ دکتر محمدرضا مهدی‌زاده، مدیر کل انتقال خون استان تهران با اعلام اینکه با کاهش آمار کرونا، آمار جراحی‌ها و درخواست خون، افزایش یافته است، گفت: با توجه به بالا رفتن میزان جراحی‌های نیازمند به خون مصرف خون افزایش یافته و ذخایر خون استان تهران در شرایط شکننده‌ای قرار گرفته‌اند.

وی افزود: از شهروندان تهرانی دعوت می‌کنم تا همچون همیشه از بیماران نیازمند به خون حمایت کنند و با پیشقدم شدن در اهدای خون کمک کنند تا وضعیت به حالت متعادل برگردد.

وی ضمن ابراز مسرت از کاهش آمار مبتلایان به کرونا در پی واکسیناسیون گسترده گفت: امیدواریم با استقبال بیشتر شهروندان از اهدای خون شرایط پایداری در ذخایر خون استان تهران به وجود آید.

وی گفت: کسانی که واکسن‌های استرازنکا و اسپوتنیک را دریافت کرده‌اند دوهفته از اهدای خون معاف هستند و بعد از ۱۴ روز شرایط اهدای خون را دارند، ولی تزریق دیگر واکسن‌های کرونا منعی برای اهدای خون ندارد. همچنین بهبود یافتگان کرونا نیز می‌توانند یک ماه پس از بهبودی برای اهدای خون مراجعه کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی انتقال خون استان تهران، مهدی زاده تاکید کرد: اهدای خون تاثیر واکسن کرونا را کاهش نمی‌دهد و اهدای این حجم از خون در ایمنی اهداکنندگان پس از تزریق واکسن کرونا تاثیر منفی ندارد؛ بنابراین اهدا کنندگان با خیال راحت می‌توانند نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: اهدای خون
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر