تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.

۵ ماده غذایی که طول عُمر را کوتاه می‌کند

یک متخصص تغذیه در روسیه پنج ماده غذایی را نام برد که نخوردن آن‌ها به افزایش طول عمر کمک می‌کند. در این مطلب به این مودغذایی و علل تاثیر آن بر طول عمر اشاره شده است.

کد خبر: ۱۰۹۹۱۶
۱۱:۴۲ - ۰۶ مهر ۱۴۰۰

تغذیه و طول عمر

دیدارنیوز ـ به نقل از اسپوتنیک، کاترین زراتسکی پزشک متخصص تغذیه در کلینیک مایو در روسیه، فهرستی از خوراکی‌هایی را نام برده است که پرهیز از آن‌ها می‌تواند به افزایش طول عمر کمک کند.

به عقیده او، گوشت قرمز فرآوری شده و غذا‌های فرآوری شده، غذا‌های سرخ شده، غذا‌های حاوی قند و الکل بیش از حد می‌تواند بر سلامتی تأثیر منفی بگذارد و طول عمر زندگی انسان را کاهش دهد. به گفته این متخصص تغذیه، این عادت‌های غذایی را باید به دلیل رفاه و طول عمر خود کنار گذاشت.

این متخصص تاکید می‌کند غذا‌هایی با حداقل مواد فرآوری شده، مانند سبزیجات کنسرو شده و گوشت یخ‌زده، معمولاً حاوی مواد مغذی، ویتامین‌ها، مواد معدنی، مواد مغذی گیاهی و فیبر هستند. به نوبه خود، غذا‌های بسیار فرآوری شده، چون کنسرو و نان در فروشگاه‌ها و سایر غذاها، حاوی چربی اشباع و قند‌های افزوده شده‌ای هستند که تقریباً فیبر ندارند.

این متخصص تغذیه هشدار داد که این غذا‌ها اغلب کالری بیشتری نسبت به مواد مغذی دارند و موجب کاهش طول عمر می‌شوند.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر