تیتر امروز

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است
«دیپلمات»؛ برنامه یازدهم

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدقاسم محبعلی، سفیر سابق ایران در مالزی و یونان میهمان یازدهمین برنامه دیپلمات بوده است.

فرمانده پیشین ارتش: خطای اپراتور در سانحه هواپیمای اوکراینی را نباید به سیستم ربط داد

خطای فاحش اپراتور در سانحه هواپیمای اوکراینی را نباید به حساب سیستم گذاشت و این خطای آشکار به فهم و درک فرد برمی گردد نه به سامانه و سیستم پدافند.

کد خبر: ۱۰۹۸۴۹
۱۲:۵۹ - ۰۵ مهر ۱۴۰۰

فرمانده پیشین ارتش: خطای اپراتور در سانحه هواپیمای اوکراینی را نباید به سیستم ربط داد

دیدارنیوز - به نقل از ارتش، امیر سرتیپ خلبان حبیب بقایی فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در جمع تعدادی از کارکنان فنی این نیرو، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: کارکنان فنی، نقش بی بدیلی در ۸ سال دفاع مقدس بویژه در نیروی هوایی ارتش ایفا کردند که شایسته قدردانی و تجلیل هستند

وی افزود: قبل از انقلاب مستشاران آمریکایی اجازه نزدیک شدن کارکنان فنی کشورمان به هواپیماها و تجهیزات راداری  را نمی دادند و سعی در وابسته نگه داشتن همیشگی ما داشتند، اما بعد از زمان کوتاهی و در آغازجنگ تحمیلی، این کارکنان فنی بودند که با غیرت ایرانی -اسلامی خود پای کار آمده و هواپیما ها و سامانه های پدافندی را بازآماد کردند و نقش تعیین کننده ای در موفقیت خلبانان و پیروزی های  دفاع مقدس ایفا کردند.

فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش با تاکید بر اینکه دفاع مقدس درسهای زیادی برای همه در هر سطحی داشت، ادامه داد: امروز دشمن با درسی که از دفاع مقدس گرفته، دیگر جرأت نزدیک شدن به مرزهای کشورمان را ندارد و روی به جنگ فرهنگی و رسانه ای آورده است و سعی  می کند با عملیات روانی  ضمن تضعیف ما به تحریف حقایق  بپردازد.

امیر سرتیپ بقایی در ادامه با اشاره به شیطنت رسانه های بیگانه  از صحبت های اخیر خود در برنامه دستخط، افزود: از چند سال گذشته کارکنان شریف پدافند هوایی اعم از نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحت شبکه یکپارچه پدافندی صدها ماموریت خطیر صیانت از آسمان ایران اسلامی تا انهدام پهپادهای متجاوز به حریم هوایی را با موفقیت به انجام رساندند .

وی افزود: همانطور که قبلا به صراحت گفتم، خطای فاحش اپراتور در سانحه هواپیمای اوکراینی را نباید به حساب سیستم گذاشت و این خطای آشکار به فهم و درک فرد برمی گردد نه به سامانه و سیستم پدافند.

وی گفت: متاسفانه رسانه های معاند سعی در تحریف گفته های بنده داشتند که بخشی از خطا و اشتباه مسلم فرد را متوجه سیستم و سامانه کنند، در حالیکه سامانه یکپارچه و مشترک پدافند هوایی، سالهاست در بهترین شرایط و با بیشترین دقت ، قوی ترین سپر دفاعی منطقه را تشکیل داده است.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
Shahin
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
0
0
خطای انسانی رو به نام اشباهات مقام های بلند پایه نظام ننویسید
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر