تیتر امروز

۱ روز تا وین؛ روز مذاکرات پشت پرده!
شمارش معکوس مذاکرات وین (۶)

۱ روز تا وین؛ روز مذاکرات پشت پرده!

۸ آذر سرآغاز شروع مذاکرات وین با حضور نمایندگان دولت سیزدهم ایران است. اقتصاد ایران چشم انتظار نتیجه مذاکرات برجامی است. با دیدار برای رصد اخبار روزانه همراه باشید.
رکورد‌های جالب توپ طلا!
یک روز مانده تا اهدای «بالون دُر»

رکورد‌های جالب توپ طلا!

یکی از بزرگ‌ترین رویا‌های بازیکنان فوتبال در جهان به دست آوردن توپ طلا و عنوان بهترین بازیکن سال است. در فاصله کوتاهی تا معرفی بازیکن برتر امسال، نگاهی به رکورد‌های این جایزه انداخته‌ایم.

سهم ۱۸درصدی زیر ۱۸ساله‌ها از مرگ‌ومیر و مصدومین تصادفات

مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص رانندگی نوجوانان قبل از گرفتن گواهینامه توضیح داد. طبق اعلام این مرکز، ۱۸ درصد از مرگ‌ومیر و مصدومین تصادفات به گروه سنی زیر ۱۸ سال تعلق دارد.

کد خبر: ۱۰۹۲۶۳
۱۲:۰۱ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۰

تصادفات و سهم زیر ۱۸ساله‌ها

دیدارنیوز ـ جوانبخت کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: خیلی وقت‌ها شاهد آن هستیم که نوجوانان بدون داشتن گواهینامه مربوطه اقدام به رانندگی با وسایط نقلیه می‌نمایند و متاسفانه این اتفاق زیاد روی می‌دهد.

وی ادامه داد: آمار‌ها نشان می‌دهد که ۱۸ درصد از مصدومین و متوفیان رانندگی به افراد زیر ۱۸ سال اختصاص دارد پس این آمار نشان می‌دهد که متاسفانه این اتفاق روی می‌دهد.

جوانبخت گفت: وقتی راننده‌ای به عنوان راننده مقصر در تصادف شناخته می‌شود بیمه‌ها صرف نظر از شرایطی که وجود دارد موظف به پرداخت خسارت می‌باشند، اما وقتی که راننده مقصر گواهینامه لازم را ندارد و در واقع فاقد گواهینامه هست بخاطر اینکه ضرر و زیان فرد مقابل بیمه آنرا جبران می‌نماید و قانون حمایت لازم را انجام می‌دهد، اما واقعیت این است که در اصطلاح فنی که وجود دارد بیمه آن را ریکاوری می‌کند یعنی کل آن هزین را از والدین و یا از آن فرد دریافت می‌نماید و ضرر و زیان طیادی را می‌بایست پرداخت کند.

وی افزود: حال حساب کنید که آن تصادف فوتی و یا جرحی باشد و اگر بحث پرداخت دیه مطرح باشد بحث پرداخت دیه بسیار سنگین می‌باشد که خواهشی که از والدین گرامی داریم این است که خیلی با دقت و احساس مسولیت بیشتری مدیریت نمایند و فرزندان خود راقانون مدار وقانون پذیر تربیت نمایند.

وی اشاره کرد: والدین در مقابل این خواسته که سوییچ خودرو را به فرزند بدهند و برای یک تفریح کوتاه و دقایق کم فرزندان را در جایگاه راننده و راکب موتور سیکلت قرار دهند اجازه این کار را ندهند و این اتفاق را هرگز رقم نزنند چرا که ما واقعا شاهد ضرر و زیان‌های جبران ناپذیری هم بصورت مادی و معنوی هستیم.

جوانبخت بیان داشت: مدل تصادفات نوجوانان با بزرگرت‌ها بسیار متفاوت است و نوجوانان بخاطر درک ضعیف از خطر و شرایط را نمی‌توانند مدیریت کنند و اکثر نوجوانان ما آموزش‌های لازم و کافی را ندیده اند در هنگام مواجه شدن با خطر نمی‌توانند تصمیم درست را بگیرند و در اصطلاح، آن فرار از تصادف را نمی‌توانند انجام داده و بصورت غلط اینکار را انجام می‌دهند و تصادفات آن‌ها خیلی با شدت اتفاق می‌افتد.

منبع: میزان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر