تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.
بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟
وقتی دستور از بالا هم کارساز نیست

بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟

با وجود درخواست رئیس جمهوری برای بازگشایی مدارس در آبان ماه، به نظر می‌آید هنوز شرایط برای حضور همه دانش‌آموزان در مدارس فراهم نیست و احتمالا دستور از بالا نیز کارگشا نخواهد بود.

نورالهی در امارات به مشکل بر می‌خورد؟

به نظر می رسد که تیم شباب الاهلی احمد نورالهی را به عنوان یک مهاجم جذب کرده است و انتظارات زیادی از او برای گلزنی دارند که هنوز برآورده نشده است.

کد خبر: ۱۰۹۰۷۹
۰۸:۵۸ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۰

نورالهی در امارات

دیدارنیوز - رسانه ها و هواداران شباب الاهلی از عملکرد دو لژیونر ایرانی رضایت نداشته و به همین خاطر رابطه مهدی علی سرمربی این تیم در بخشی از صحبت‌هایش پیش از بازی با الشارجه از احمد نوراللهی و مهدی قایدی دو خرید جدید تیمش حمایت کرد و گفت: قضاوت درباره این دو بازیکن جدید که دوره کوتاهی با ما حضور داشتند، زود است. آنها تمرینات زیادی انجام ندادند و بعد از حضور کوتاه در تمرینات به اردوی تیم ملی کشورشان ملحق شدند.

مهدی علی از رسانه های اماراتی خواست که به این دو بازیکن ایرانی فرصت بیشتری بدهند چرا که مدت زمان کوتاهی است که با شباب الاهلی تمرین کرده اند. ضمن اینکه قایدی و نورللهی درگیر اردوهای تیم ملی ایران نیز بوده اند.

شاید به همین دلیل بود که قایدی در دیدار برابر الشارجه نیمه اول را از روی نیمکت آغاز کرد و در حالی که شاگردان مهدی علی در الاهلی با یک گل خورده به رختکن رفته بودند، همانطور که کارشناسان شبکه ابوظبی اسپرت پیش بینی کردند مهدی قایدی در آغاز نیمه دوم به جای نوراللهی وارد زمین شد.

مهدی قایدی به عنوان یک بازیکن تعویضی در این دیدار دو گل زد و روی یک گل هم نقش مستقیم داشت تا از خرید خودش دفاع کند اما به نظر می رسد کار برای احمد نوراللهی سخت تر باشد.
احمد نور (لقب نوراللهی) به عنوان یک هافبک دفاعی ملی پوش به الاهلی امارات پیوست. تیمی که در گذشته های نه چندان دور علی کریمی و سال‌ها پیش‌تر حسن روشن را به عنوان دو بازیکن تکنیکی و گلزن در اختیار داشته است.

اصولا تیم‌های اماراتی و عربی علاقه زیادی به بازیکنان تکنیکی و گلزن دارند و خریدهای خارجی آنها نیز برهمین اساس انجام می شود.

شیوخ عربی و مالکان تیم‌های اماراتی، قطری و عربی خیلی تحمل بازیکنان خارجی را ندارند و اگر این قبیل بازیکنان تکنیکی نباشند و با دریبل‌های خود دل آنها را نبرند یا اینکه گل نزنند خیلی زود عذرشان خواسته خواهد شد.

احمد نوراللهی هم از این قائده مستثنی نیست. ادامه این روند و ناتوانی در گلزنی می‌تواند همان سرنوشتی را برای این بازیکن رقم بزند که برای مهدی ترابی دوست صمیمی‌اش رقم خورد.

الاهلی امارات با این ذهنیت احمد نوراللهی را خرید که او بهترین گلزن پرسپولیس در لیگ بیستم بوده و حالا از او انتظار زیادی برای گلزنی دارند.

عدم توفیق هافبک دفاعی تیم ملی ایران در باز کردن دروازه حریفان در لیگ امارات طاقت مدیران کم طاقت الاهلی را طاق و منجر به دیپورت احمد نوراللهی خواهد شد؛ همان طور که مهدی ترابی از لیگ ستارگان قطر دیپورت شد!

شاید این اتفاق می تواند بهترین خبر برای یحیی گل محمدی و پرسپولیسی‌ها باشد که تجربه فوق العاده ای از بازگشت مهدی ترابی به تیم خود دارند!

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر