تیتر امروز

آلودگی آب سد ماملو جدی است؛ کسی تکذیب نکرد!

آلودگی آب سد ماملو جدی است؛ کسی تکذیب نکرد!

شرکت عمران پردیس به عنوان متولی ساخت تصفیه‌خانه شماره ۲ فاضلاب پردیس مدعی است که فقط ۱۰ درصد از فاضلاب مسکن مهر به سد ماملو می‌ریزد، اما مسئولان محیط زیست می‌گویند که نیمی از فاضلاب پردیس وارد...
توریسم سلامت در ترکیه؛ از شفاخانه‌های امپراتوری تا بیمارستان‌های جمهوری
از سعدآباد تا توپکاپی (۳۸) + فایل صوتی

توریسم سلامت در ترکیه؛ از شفاخانه‌های امپراتوری تا بیمارستان‌های جمهوری

توریسم سلامت هم در ترکیه مانند همه شاخه‌های توریسم و البته کل اقتصاد این کشور رشدید سریع و تحسین برانگیز داشته است. رشدی که هم ریشه در سنت تاریخی دارد هم در برنامه‌ریزی جدی و مدرن!

منصوریان: پدرم وصیت کرد علیه استقلال حرف نزنم

سرمربی جدید نفت آبادان با اعلام اینکه این تیم سرمربی دارد و برد و باخت جزیی از بازی است در ادامه گفت پدرش وصیت کرده هرگز علیه استقلال حرف منفی نزند.

کد خبر: ۱۰۸۷۹۳
۰۹:۳۹ - ۲۷ شهريور ۱۴۰۰

منصوریان

دیدارنیوز - تمرینات تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با حضور سرمربی جدید این تیم آغاز شده است. علیرضا منصوریان پس از حضور در آبادان و توافق با مدیران این تیم، هدایت آبادانی‌ها را در دست گرفت و جانشین سیروس پورموسوی شد.

منصوریان در حاشیه تمرین این تیم و دیر آغاز شدن اردوی صنعت نفت گفت: یک مقدار که نه، ما خیلی دیر شروع کردیم. در حال حاضر خیلی از تیم‌های بازی‌های سوم دوستانه شان را پشت سر گذاشته اند و قطعا یک تغییر روندی در مسیر بدنسازی ما ایجاد خواهد کرد. فکر می‌کنم به لطف و عنایت پروردگار، برای شنبه یا یکشنبه تیم کاملمان را در اختیار داشته باشیم و به طور جدی از یکشنبه تمرینات صبح و بعد از ظهرمان را شروع می‌کنیم. تا اولین بازیمان در لیگ برتر ۳۰ روز فرصت داریم. ۳ برنامه تمرینی در ۳ مقطع زمانی مختلف داریم. ان شالله با همکاری هیئت مدیره، مدیریت و سرپرست باشگاه فکر می‌کنم ان شالله سوم مهر ماه آبادان را ترک می‌کنیم و در تهران اردو می‌زنیم.

او ادامه داد: در مجموع تیممان را دیر بستیم. مانند دانش آموزی هستیم که تجدید آورده و باید در ۳ ماه تابستان خیلی خوب درس بخواند و تک ماده هم برایش وجود ندارد و باید امتحان شهریورمان را بدهیم. باید خیلی تیممان یک دست باشد. ابتدا به لحاظ روحی و روانی و سپس باید کار‌های تاکتیکی را به صورت فشرده برگزار کینم. جوانان خیلی خوبی داریم. من به بچه‌های تیم فنی گفتم آبادان روی گنج خوابیده است و همینطور خوزستان. دسترسی همه فوتبالیست‌های استان خوزستان به ۳ تیم شهرشان یعنی نفت مسجدسلیمان، فولاد و صنعت نفت خیلی خوب است و راحت می‌توان ستاره‌های خیلی خوبی به فوتبال معرفی کنیم. امیدوارم لیست ادامه دارمان در حوزه بازیکن سازی را در آبادان ادامه بدهیم. سعی کردیم بخشی از بچه‌هایی که با سابقه بودند، ان شالله با هماهنگی مدیرعامل و هیئت مدیره قراردادشان را تمدید می‌کنیم. هم به تجربه نیاز داریم و هم به نیروی جوانی. هم به تجربه خیلی خوب و هم به بنزین سبز.

منصوریان با تشکر از سرپرست این تیم گفت: از آقای علی فیروزی سرپرست تیم تشکر می‌کنم و باعث افتخار من است که ایشان روی نیمکت در کنار من هستند. به نوعی می‌توان گفت ابزار بسیار خوب و کارآمدی برای گروه فنی تیم است. ایشان انسان خیلی محترمی هستند. سال‌هایی که ما فوتبال بازی می‌کردیم، ایشان سرمربی بود.

سرمربی صنعت نفت در ادامه توضیح داد: ۱۰ روز قبل از شروع اولین مسابقه لیگ برتر به آبادان بازمیگردیم تا به هوای اینجا عادت کنیم. خیلی به این فصل امیدوارم. علت آن نیز این است که آبادان انرژی برای ما و کادرفنی به وجود آورده است. جوانان ستاره‌ای را در اینجا دیدیم که فوتبال را خیلی خوب می‌فهمند. ما دغدغه‌های قبلیمان را نداریم. اینجا می‌دانند GPS چیست، امکانات سرمربی را می‌دانند که مربی سخت افزاری چه می‌خواهد. خودم خیلی امیدوارم و خواهشی از تمام فوتبالیست‌ها و پیشکسوت‌ها و نمایندگان محترم شهر که حتما باید هر ۳ نفر افتخار بدهند و سر تمرینات تیم ما حضور پیدا کنند و انرژی لازم را به ما برسانند.

وی با تأکید بر اتحاد میان مسئولین استان و شهرستان و مدیران صنعت نفت اضافه کرد: امسال سالی نیست که ما بخواهیم در ایجاد وحدت و همدلی وقفه‌ای ایجاد کنیم. ما هر کار تاکتیکی و بدنی که انجام دهیم، آن اتحاد شهری و کل مجموعه می‌تواند ما را رو به جلوتر ببرد. خیلی از مشکلاتی که اکنون پیش رو داریم، شاید جزو یازدهمین تا سیزدهمین تیم از لحاظ منابع مالی باشیم. ما و نفت مسجدسلیمان از لحاظ منابع مالی جزو سه تیم آخر هستیم. اما امکانات سخت افزایمان خوب است. جوانان خوبی داریم و برای مبارزه با این کمبود‌ها که ان شالله در طی سال پر خواهد شد. خدا را شکر وزرای ورزش و نفت وعده‌هایی برای کمک به تیم‌های نفتی داده اند و من فکر می‌کنم امسال، سال خوبی باشد. ولی اگر تیم B ما خوب نباشد، بچه‌های ما از لحاظ روحی افت می‌کنند.

منصوریان در پاسخ به این سوال که برخی از نمایندگان مجلس قول تزریق ۳۰ میلیارد کمک مالی به صنعت نفت را داده اند، اضافه کرد: در مارکت و بازار نقل و انتقالات، ما نمی‌توانیم بازیکن ۷، ۸ میلیاردی بخریم. ما نمی‌دانیم چه مقدار از این ۳۰ میلیارد به ما و نفت مسجدسلیمان می‌رسد. نشاط در استان خوزستان بابت فولاد زیاد است. سعی کرده ایم بازیکنانی که مدنظرمان است را بخریم. ما نمی‌توانیم ریخت و پاشی داشته باشیم. ما در حمله شروین بزرگ و در دروازه احمد گوهری را خریدیم و در دفاع ۲ بازیکن را از لیگ یک آورده ام که خیلی به آن‌ها امیدوارم. در میانه زمین سعی کرده ایم ساختار اصلی تیم را حفظ کنیم و با بازیکنان تمدید قرارداد داشته باشیم. در مجموع با قناعت، ولی با حوصله و با برنامه خرید کرده ایم. من دوست داشتم فلان بازیکن را بخرم، اما اگر بتوانیم به این بازیکنان جذب شده کمک کنیم، می‌توانند در فوتبال ایران به جا‌های بالاتری برسند. اعتقاد قلبی من این است، چون سقف فوتبال ایران کوچک است، فاصله میان بازیکنان یک بازه زمانی ۶ ماهه است. اگر خوب تمرین کنند، خوب زحمت بکشند و حرفه‌ای زندگی کنند، می‌توانند آن ۶ ماه را پر کنند.

علیرضا منصوریان در ادامه و در خصوص اتفاقات و حواشی پیرامون استقلال توضیح داد: من مربی صنعت نفت آبادان هستم و اینجا شرایط خوبی دارم. شاید شرایط مالی ما خوب نباشد و شاید نیاز‌هایی که داشتم به دلیل شرایط حوزه مالی برایم برآورده نشده، ولی از لحاظ فوتبالی خیلی خوشحالم. من جایی آمده ام که از دربان درب ورودی تا همسایه‌های من همه فوتبالی هستند و آن را خوب می‌فهمند. زمانی شما جایی می‌روی که فقط پرت و پلا می‌شنوی، ولی زمانی جایی می‌روی که واقعا فنی حرف می‌زنند. فکر می‌کنم زن و مرد آبادان همگی فوتبالی هستند. استقلال تیمی است که من را به فوتبال معرفی کرده و زندگی ام را به این تیم مدیون هستم. من با استقلال مطرح شدم. من بازیکن ملی نبودم. از استقلال به آن چیزی که در ذهنم پرورش داده بودم، به بیشترش رسیده بودم. یک روزی رویای من پوشیدن شماره ۷ تیم ملی و ۱۰ استقلال بود که سالیان سال این اتفاق رخ داد. برای من همین دو شماره کافی است تا به خودم اجازه ندهم در اصول حرفه‌ای باشگاه سابقم دخالت کنم. این تیم الان سرمربی دارد. برد و باخت برای همه تیم‌ها هست.

او در پایان در مورد اینکه خیلی از پیشکسوت‌های استقلال از حضور یک هیولا به نام م. ب در داخل این باشگاه نام می‌برند اینگونه پاسخ داد: من اصلا در این حوزه دخالت نمی‌کنم. من خیلی توانمند باشم، به بازیکنان جوان تیمم می‌رسم. آن‌ها (بازیکنان جوان صنعت نفت) برای شروع تمرین لحظه شماری می‌کنند. ما شروع تمرین را ساعت ۶ و نیم می‌گذاریم، این‌ها ۴۵ دقیقه زودتر در تمرینات حضور پیدا می‌کنند در حالیکه ما جزو مربیانی هستیم که خیلی زود می‌آییم. امروز معنی دفتر کار را فهمیدیم. در تیم قبلی، من نمی‌دانستم دفتر کار یعنی چه. مانند سال ۷۴ کنار زمین لباس هایم را عوض می‌کردم. همینقدر که بتوانم خواسته‌های این جوانان را برآورده کنم، خیلی کار بزرگی کرده ام. پدر من قبل از فوت شدن، ۳، ۴ تا وصیت به من کرد. یکی از آن‌ها این بود که هرگز علیه استقلال صحبت نکنم و فقط می‌توانم درباره این تیم مثبت حرف بزنم.

منبع: ورزش 3
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر