تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.

کمک‌های بشردوستانه به پنجشیر ارسال می‌شود

ملا محمد حسن آخوند نخست وزیر دولت موقت طالبان دستور داد تا کمک‌های بشردوستانه به پنجشیر ارسال شده و شبکه مخابراتی این ولایت نیز وصل شود.

کد خبر: ۱۰۸۷۳۶
۱۲:۱۰ - ۲۵ شهريور ۱۴۰۰

ملا محمدحسن آخوند

دیدارنیوز - «ملا محمدحسن آخوند»، نخست وزیر دولت موقت طالبان، روز پنجشنبه دستور ارسال کمک های بشردوستانه به پنجشیر را صادر کرد.

در جلسه کابینه دولت موقت طالبان، ملا محمد حسن آخوند به همه سرپرست‌ها دستور داد که به مسائل رسمی توجه جدی داشته باشند و همچنین برای اطمینان از امنیت شهر کابل به بخش امنیتی توصیه کرد.

وی همچنین لغو محدودیت‌های شبکه‌های مخابراتی در پنجشیر و استقرار رسانه‌ها برای پوشش وضعیت فعلی و همچنین کمک‌های بشردوستانه به مردم این ولایت را صادر کرد.

همچنین در این جلسه تصمیم گرفته شد که کمک‌های بشردوستانه اخیر به افغانستان باید به پنجشیر فرستاده شود و در آنجا به طور منظم در مناطق مختلف در میان ذینفعان توزیع شود.

در جلسه کابینه تصمیم گرفته شد که اولویت دادن به امکانات لازم برای حمایت از تجار، صرافان، کارشناسان کلیدی و کادرهای برجسته باشد.

مرکز پنجشیر که پس از تصرف کابل در برابر نیروهای دولتی و امنیتی مقاومت کرده بود، اکنون به‌کنترل نیروهای طالبان درآمده است.

صدها خانواده از این ولایت به‌دلیل ترس از ناامنی و آینده‌ای نامشخص به ولایات همسایه، به ویژه پایتخت کابل نقل مکان کرده‌اند.

منبع: فارس
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر