تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

گلی از شهر تاجیکستان اما به کام ترکمنستان

مهدی ترابی ستاره پرسپولیس که شب گذشته با شوتی فوق العاده پرسپولیس را راهی دور بعدی کرد اما سوتی گزارشگر در هنگام شوت ترابی حسابی حاشیه ساز شد.

کد خبر: ۱۰۸۶۳۵
۱۲:۴۷ - ۲۴ شهريور ۱۴۰۰

گل ترابی

دیدارنیوز - جدایی کنعانی‌زادگان، نوراللهی و شهریار مغانلو که سه ستاره سرخپوشان پایتخت در لیگ بیستم و مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا بودند و با پایان فصل از این تیم جدا شدند، باعث شده بود تا نماینده ایران با شرایط سختی عازم تاجیکستان و مصاف با استقلال این کشور شود. با این حال پرسپولیسی‌ها هنوز مهره‌ای را در اختیار داشتند که توانایی تغییر جریان بازی را با خلاقیت فردی خود داشت و این بازیکن کسی نیست جز مهدی ترابی.

اگرچه سرخ‌پوشان مهره‌های ارزشمند دیگری نظیر امیری، عبدی، عالیشاه، آل کثیر، سرلک و نعمتی را در ترکیب می‌بینند و می‌توانند روی توانایی‌های آن‌ها در بخش هجومی حساب ویژه‌ای باز کنند، اما مهدی ترابی حسابش جدا است و با خصوصیات منحصربه فردی که به خصوص در فواصل نزدیک به دروازه دارد، می‌تواند بازکننده و گره‌گشای مسابقاتی باشد که همانند دیدار برابر استقلال تاجیکستان گره می‌خورد.

پیش از این لحظه موعود برای هواداران پرسپولیس، ترابی روی ارسال بسیار خوب سیامک نعمتی تا آستانه گشودن دروازه استقلال در دقیقه ۸۹ رفته بود، ولی مدافعین میزبان بار دیگر بهتر کار کردند و توپ را به زمین برگردانند.

حتی خوش بین‌ترین هواداران پرسپولیس هم با نمایشی که میزبان مقابل هوادارانش داشت، فکر پیروزی در ۹۰ دقیقه را از ذهنشان بیرون کرده بودند و آرزو می‌کردند، کار تیمشان برای صعود حداقل به ضربات پنالتی نکشد. در همین دقایق بود که محمد سیانکی گزارشگر بازی اینطور شرایط سرخپوشان را که کارشان حسابی گره خورده بود، توصیف کرد: «امان از زمانی که مقابل تیمی بازی کنی که چیزی برای از دست دارد ندارد و حالا پرسپولیس به همچین تیمی خورده است». در حین این صحبت‌های سیانکی، پرسپولیس یکبار دیگر توپ را از بازیکنان استقلال گرفته بود و توسط اسدی در حال طراحی یک حمله دیگر بود.

گزارشگر مسابقه هم که شانسی برای گلزنی ترابی پس از پاس اسدی قائل نبود، در گزارش این صحنه تنها به گفتن نام مهاجم ملی‌پوش پرسپولیس اکتفا کرد و در حال گفتن این جمله بود که هفت هشت بازیکن استقلالِ. اما جمله سیانکی ناتمام ماند و او که ناباورانه در حال تماشای ضربه فنی و گل بی‌نظیر ترابی با پای چپ بود، تن صدایش را بالا برد و در حالی که کلمات را کشیده به زبان می‌آورد، با هیجان فریاد زد: «هفت هشت بازیکنِ استقلالِ ترکمنستااااان، تاجیکستاااااان و توی دروازه. چه گلی می‌زنه این مهدی ترابی؛ یک نفسی به راحتی که دیگر کار به، اما و اگر کشیده نشود. خیال‌مان راحت شد و ممنون از مهدی ترابی که ما را به مرحله بعد می‌فرسته.»

منبع: ورزش 3
برچسب ها: پرسپولیس
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر