تیتر امروز

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۹) + فایل صوتی

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟

این هفته در ستون از «سعدآباد تا توپکاپی» به معرفی یک سیاستمدار با سابقه ترک پرداخته شده است. مردی که اکنون شهردار آنکارا است و احتمالا مهم‌ترین رقیب اردوغان در سال‌های آینده: منصور یاواش!

دولت اصلاح یارانه‌ها را در دستور کار خود قرار دهد

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی از دولت خواست نسبت به اصلاح یارانه‌ها، افزایش یارانه محرومان و نیازمندان و قطع یارانه ثروتمندان اقدام کند.

کد خبر: ۱۰۸۴۹۲
۱۳:۱۱ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۰

 

دولت اصلاح یارانه‌ها را در دستور کار خود قرار دهد

دیدارنیوز: «سیدکاظم دلخوش اباتری»، سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز در نطق میان دستور خود از تلاش‌های دولت برای واکسیناسیون تشکر کرد و گفت: امیدوارم وزارت آموزش و پرورش تا فرزندان مردم واکسینه نشده‌اند نسبت به بازگشایی مدارس اقدام نکند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس یازدهم خطاب به رییس جمهوری، ادامه داد: یارانه ۴۵ هزار تومانی که از ۱۲ سال گذشته به مردم پرداخت می‌شود پول یک سطل ماست نمی‌شود تقاضا داریم نسبت به اصلاح یارانه‌ها و افزایش یارانه محرومان و نیازمندان و قطع یارانه ثروتمندان اقدام شود.

دلخوش خطاب به وزیران کابینه سیزدهم گفت: ارادت ویژه به وزیر کشور دارم خواهشمند است در انتخاب استانداران و وزرا در انتخاب معاونان، نمایندگان  مجلس را سرکار نگذارند و اگر بنا است مشورتی بگیرید صادقانه ورود کنید.

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، گفت: جنابعالی از جنس مجلس هستید و نیاز است به موضوع قیمت مرغ، تخم مرغ و جوجه ریزی ورود و آن را پیگیری کنید.  شرایط و روند، قیمت مرغ سرسام آور است.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس خطاب به وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: نیاز است به داد رسوب کانتینر و کالاها در گمرکات، بانکداری اسلامی و طرح جامع مالیاتی برسید و با ورودی جدی مشکلات این حوزه‌ها را رفع کنید،  دولتمردان اگر به سفره مردم در شرایط فعلی به صورت مقطعی توجه نکنند آسیب بیشتری متوجه مردم خواهد شد.

وی افزود: نیاز است دولت به تعیین تکلیف وضعیت استخدام مربیان پیش دبستانی‌ها، قرآنی‌ها، طرح امین، ناظران کشاوزی و نیروهای شرکتی و قراردادی توجه کند و در اسرع وقت این موضوع را به سرانجام برساند.

دلخوش ادامه داد: دولت اعلام کرده که یک میلیون مسکن تولید می‌کند و تحقق این موضوع با شرایط فعلی مصالح به ویژه سیمان و میلگرد و آهن آلات با مشکل مواجه خواهد شد و نیاز است دولت به این بخش‌ها توجه ویژه داشته باشد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر