تیتر امروز

مدارس قاعده‌مند باز نشوند، باز تعطیل می‌شوند

مدارس قاعده‌مند باز نشوند، باز تعطیل می‌شوند

دیو کرونا عقب نشینی کرده اما هنوز با قدرت پایداری می‌کند و همچنان ده‌ها نفر در روز قربانی می‌گیرد. همزمان سخن از بازگشایی مدارس است. این بازگشایی اگر مدبرانه نباشد، به تعطیلی زودهنگام خواهد انجامید!

داوران در لیگ برتر فوتبال ایران کاهش پیدا می‌کند

اگر واقعا مسئولان فدراسیون فوتبال تصمیم به استاندارد سازی تعداد داوران در لیگ برتر بیست و یکم گرفته باشند شاید حداکثر ۲۵ تا ۳۰ داور برای قضاوت در لیگ برتر انتخاب شوند.  

کد خبر: ۱۰۸۱۹۹
۱۳:۱۸ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰

داوران در لیگ برتر فوتبال ایران کاهش پیدا می‌کند

دیدارنیوز - بیست و یکمین دوره لیگ برتر فوتبال با استاندارد سازی تعداد داوران همراه خواهد بود و شاید حداکثر ۲۵ تا ۳۰ داور برای قضاوت در لیگ برتر انتخاب شوند.  

 از روز گذشته شایعه برگزاری کلاس ۱۸۰ نفره دانش افزایی داوران برای لیگ برتر بیست و یکم منتشر شد و برخی نسبت به حضور این تعداد زیاد داوران در شرایط کرونایی ایراد گرفته بودند. آن‌ها مدعی بودند که بهتر است مانند فیفا کلاس‌های داوری به صورت مجازی و آنلاین برگزار شود تا ویروس کرونا داوران لیگ برتری را تهدید نکند. این در حالی است که به جز بحث کرونا بحث انتخاب و حضور ۱۸۰ داور برای قضاوت در لیگ برتر بیست و یکم از نظر فنی و داوری مورد تعجب و سوال اهالی فن است. به نظر می‌رسد برگزاری کلاس پیش فصل داوران به هیچ عنوان با ۱۸۰ داور و کمک داور نخواهد بود.

در واقع یکی از ایراد‌هایی که در فصل گذشته به داوری در لیگ برتر گرفته می‌شد تعداد زیاد داوران برای قضاوت در لیگ برتر بود و اهالی فن و متخصصین داوری اعتقاد داشتند لیگ برتری که در آن ۱۶ تیم حضور دارد به هیچ عنوان نباید تعداد داورانش آنقدر زیاد باشد. به این ترتیب مسئولان ارشد فدراسیون و داوری تصمیم به استاندارد سازی تعداد داوران در فصل آینده لیگ برتر کرده‌اند به همین دلیل تعداد ۱۸۰ داور برای لیگ برتر فصل آینده در کلاس پیش فصل حضور نخواهند داشت.

استاندارد تعداد داوران در لیگ‌های مهم فوتبال دنیا از جمله در بوندس لیگای یک فقط ۲۶ داور وسط حضور دارند و بازی‌ها را قضاوت می‌کنند، در لالیگای اسپانیا و حتی سری آ ایتالیا ۲۰ داور وسط بازی‌ها را قضاوت می‌کنند. به این ترتیب اگر واقعا مسئولان فدراسیون فوتبال تصمیم به استاندارد سازی تعداد داوران در لیگ برتر بیست و یکم گرفته باشند شاید حداکثر ۲۵ تا ۳۰ داور برای قضاوت در لیگ برتر انتخاب شوند.  

از سویی دیگر مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال و داوری تصمیم گرفته‌اند با توجه به اینکه دو سال است داوران لیگ برتر کلاس‌های حضوری دانش افزایی پیش از فصل نداشته‌اند می‌خواهند هر طور شده این کلاس‌های داوری به صورت حضوری و با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی صورت بگیرد. در پایان کلاس‌ها نیز از داوران حاضر تست آمادگی جسمانی دقیق گرفته خواهد شد، زیرا این داوران قرار است در ویترین فوتبال ایران قضاوت کنند و باید آمادگی جسمانی مطلوبی داشته باشند.

هنوز محل دقیق برگزاری کلاس داوری پیش فصل لیگ برتر اعلام نشده، اما به خاطر شرایط کرونا برگزاری این کلاس در ترکیه و خارج از ایران منتفی است و کلاس داوران لیگ برتری در یکی از استان‌های کشور و در شرایط مطلوب برگزار خواهد شد. اگر این تصمیم‌های مهم در مورد داوری به طور دقیق اجرایی شود می‌توان امیدوار بود که فصل آینده میزان اشتباه‌های تاثیرگذار داوران در لیگ برتر کاهش چشمگیری داشته باشد. از سویی دیگر فدراسیون تصمیم گرفته کلاس‌های داوران لیگ برتری و لیگ دسته اولی کاملا مجزا و جدا برگزار شود و این کلاس‌ها به هیچ عنوان همزمان نخواهد بود.

منبع: طرفداری
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر