تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

عدم لزوم محدودیت ۶۰ درصدی پرواز‌های اربعین

ابوالقاسم جلالی، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری از عدم لزوم محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی پرواز‌های اربعین با توجه به الزام تست منفی PCR مسافران، خبر داد.

کد خبر: ۱۰۸۱۶۷
۱۱:۴۷ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰

محدودیت پرواز‌های اربعین

دیدارنیوز ـ ابوالقاسم جلالی، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: در پرواز‌های اربعین مانند دیگر پرواز‌های خارجی همه مسافران باید پاسخ منفی تست PCR را همراه خودشان داشته باشند و به همین دلیل نیازی به رعایت کردن محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی در این پرواز‌ها نیست.

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به توافق کشور‌های ایران و عراق برای پذیرش ۳۰ هزار زائر ایرانی از طریق فرودگاه بین المللی این کشور، چرا پروتکل‌هایی مانند فاصله‌گذاری و پذیرش ۶۰ درصدی مسافران در این پرواز‌ها رعایت نمی‌شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه تمام مسافران باید ۷۲ ساعت قبل از انجام پرواز، پاسخ منفی تست PCR را گرفته باشند و آن را ارائه دهند، نیازی به رعایت محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی در پرواز‌های اربعین مانند دیگر پرواز‌های خارجی نیست.

وی افزود: اکثر کشور‌های اروپایی برای پرواز‌های خود پروتکل‌هایی مانند تست منفی PCR یا کارت واکسن را در دستور کار خود قرار داده و رعایت می‌کنند و در این زمینه هیچ مشکلی هم برایشان پیش نمی‌آید. ما نیز برای پرواز‌های خارجی این پروتکل‌ها را مدنظر قرار داده‌ایم و نگرانی از این بابت برای زائران ایرانی وجود ندارد.

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: اگر در پرواز‌های داخلی محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافران رعایت می‌شود به این دلیل است که نمی‌توان برای این پرواز‌ها از مسافران تست منفی PCR گرفت و وزارت بهداشت چنین پروتکلی را به ما ابلاغ نکرده است؛ بنابراین جای نگرانی در این زمینه نیست چرا که در پرواز‌های اربعین مانند دیگر پرواز‌های خارجی به غیر از محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر همه پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده اجباری از ماسک در این پرواز‌ها و غربالگری و تب سنجی همه مسافران به دقت رعایت می‌شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: اربعین
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر