تیتر امروز

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!
سیاست ورزی به سبک احمدی نژاد

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!

محمود احمدی نژاد این بار با حضور در نمایشگاه اکسپوی دبی به متن فضای سیاسی و رسانه‌ای بازگشته است. حضوری پرحاشیه و جنجال برانگیز. این گزارش مروری دارد بر رفتارهای این سیاستمدار منحصر به فرد و...
خیز استقلال برای قهرمانی با ترکیب سردار و فرهاد!
فوتبال گیت (۲۶) + فایل صوتی

خیز استقلال برای قهرمانی با ترکیب سردار و فرهاد!

به عنوان مقدمه‌ای بر شروع لیگ برتر فوتبال ایران سجاد شجاعی در یادداشت‌های کوتاهی به مرور وضعیت تیم‌های مدعی در آستانه لیگ پرداخته است. فوتبال گیت این فصل با استقلال آغاز شده است!
کارآگاه زن ایرانی می‌تواند موتور سیکلت براند؟!
نگاهی به دو ماجرای مختلف در مورد حضور اجتماعی زنان

کارآگاه زن ایرانی می‌تواند موتور سیکلت براند؟!

پلیس از استخدام و به کار گیری کارآگاهان زن خبر داده است. همزمان گره عجیب راندن موتور سیکلت توسط زنان ایرانی باز نشده است. حالا سوال این جاست که آیا کارآگاهان زن ایرانی حق راندن موتور سیکلت دارند...

عدم لزوم محدودیت ۶۰ درصدی پرواز‌های اربعین

ابوالقاسم جلالی، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری از عدم لزوم محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی پرواز‌های اربعین با توجه به الزام تست منفی PCR مسافران، خبر داد.

کد خبر: ۱۰۸۱۶۷
۱۱:۴۷ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰

محدودیت پرواز‌های اربعین

دیدارنیوز ـ ابوالقاسم جلالی، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: در پرواز‌های اربعین مانند دیگر پرواز‌های خارجی همه مسافران باید پاسخ منفی تست PCR را همراه خودشان داشته باشند و به همین دلیل نیازی به رعایت کردن محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی در این پرواز‌ها نیست.

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به توافق کشور‌های ایران و عراق برای پذیرش ۳۰ هزار زائر ایرانی از طریق فرودگاه بین المللی این کشور، چرا پروتکل‌هایی مانند فاصله‌گذاری و پذیرش ۶۰ درصدی مسافران در این پرواز‌ها رعایت نمی‌شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه تمام مسافران باید ۷۲ ساعت قبل از انجام پرواز، پاسخ منفی تست PCR را گرفته باشند و آن را ارائه دهند، نیازی به رعایت محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی در پرواز‌های اربعین مانند دیگر پرواز‌های خارجی نیست.

وی افزود: اکثر کشور‌های اروپایی برای پرواز‌های خود پروتکل‌هایی مانند تست منفی PCR یا کارت واکسن را در دستور کار خود قرار داده و رعایت می‌کنند و در این زمینه هیچ مشکلی هم برایشان پیش نمی‌آید. ما نیز برای پرواز‌های خارجی این پروتکل‌ها را مدنظر قرار داده‌ایم و نگرانی از این بابت برای زائران ایرانی وجود ندارد.

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: اگر در پرواز‌های داخلی محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافران رعایت می‌شود به این دلیل است که نمی‌توان برای این پرواز‌ها از مسافران تست منفی PCR گرفت و وزارت بهداشت چنین پروتکلی را به ما ابلاغ نکرده است؛ بنابراین جای نگرانی در این زمینه نیست چرا که در پرواز‌های اربعین مانند دیگر پرواز‌های خارجی به غیر از محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر همه پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده اجباری از ماسک در این پرواز‌ها و غربالگری و تب سنجی همه مسافران به دقت رعایت می‌شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: اربعین
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر