تیتر امروز

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۹) + فایل صوتی

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟

این هفته در ستون از «سعدآباد تا توپکاپی» به معرفی یک سیاستمدار با سابقه ترک پرداخته شده است. مردی که اکنون شهردار آنکارا است و احتمالا مهم‌ترین رقیب اردوغان در سال‌های آینده: منصور یاواش!

سانتیاگو برنابئو با شکل و شمایل جدید با حضور جرثقیل‌های غول پیکر

رئال مادرید پس از آنکه تصمیم گرفت شکل و شمایل جدیدی به ورزشگاه خود بدهد، پس از تعطیلی حدودا دو ساله ورزشگاه خانگی خود، شکل و شمایل سانتیاگو برنابئو را با طرفداران خود افتتاح کند.

کد خبر: ۱۰۸۰۱۱
۱۱:۲۷ - ۲۰ شهريور ۱۴۰۰

سانتیاگو برنابئو

دیدارنیوز - غیرممکن به نظر می‌رسید، اما رئال مادرید موفق شد. برنابئو آماده برگزاری دوباره مسابقات فوتبال است. این اتفاق به لطف سرعت بالای کار در ۱۰ روز گذشته رخ داد که نه تنها هیچ چیز متوقف نشد بلکه شرایطی به شکل پیش رفت که نیاز‌های بازیکنان، هواداران، خبرنگاران و افراد حاضر برای پخش زنده تلویزیونی کاملا فراهم شود. همین به نوعی قدرتنمایی جدید رئال مادرید به حساب می‌آید که در این زمینه همیشه جایگاه درخشانی داشته است. چمن مورد استفاده در روز یکشنبه دیروز در این ورزشگاه کاشته شده و برنابئو از همین حالا ورزشگاهی خاص و خارق العاده به نظر می‌رسد که پایان کامل کارش در ژانویه ۲۰۲۳ خواهد بود.
 
هواداران بار دیگر به این ورزشگاه بازخواهند گشت، اما در دیدار اول برابر سلتا فقط ۵۰ هزار نفر روی سکو‌ها حضور دارند. ظرفیت ورزشگاه به دلیل انجام کار‌های ساخت و ساز به شکل قابل توجهی محدود شده و انتظار می‌رود که چیزی حدود ۳۰ هزار نفر به طور ثابت بتوانند دیدار‌های تیمشان را از نزدیک تماشا کنند. هنوز محدودیت‌های بسیاری در ورزشگاه وجود دارد، اما همه چیز با نهایت سرعت در حال انجام است، با این حال یک سال و نیم دیگر پیش از اتمام کامل کار‌ها زمان باقی مانده است.

در حال حاضر کارگر‌ها با نهایت سرعت مشغول کار هستند تا همه چیز برای دیدار روز یکشنبه آماده باشد. نصب کنندگان چمن طبیعی پیش از این کار نصب را به پایان رساندند و کارگران تلاش می‌کنند تا دسترسی‌ها را آسان کرده و موارد حیاتی را به پایان ببرند. اسکلت شماره چهار سقف در حال انتقال است و انتظار می‌رود که هواداران به زودی شاهد پایان یافتن سقف متحرک این ورزشگاه باشند.

برج‌های دسترسی نیز کارشان به پایان رسیده است. این برج‌ها زیبا نیستند، اما وجودشان برای ورود و خروج امن هواداران الزامی است. این کار در زمانی باورنکردنی و بسیار کوتاه انجام شد. هواداران نمی‌توانند از سمت شرقی وارد ورزشگاه شوند، بنابراین همه آن‌ها از طریق سه جایگاه وارد خواهند شد.

سانتیاگو برنابئو با شکل و شمایل جدید با حضور جرثقیل‌های غول پیکر

تلاش برای اتمام کار رختکن، فضای رسانه‌ای، نورپردازی و سیستم‌های عمومی جریان دارد. زمان زیادی فرصت برای انجام این کار باقی نمانده، اما شکی نیست که برگزاری بازی در این ورزشگاه ممکن است و تماشای هواداران در آن فوق العاده خواهد بود.

تمامی پروتکل‌های بازگشت به ورزشگاه با به کارگیری بیشترین معیار‌های امنیتی انجام شده است. کار‌ها ۲۴ ساعت پیش از برگزاری بازی متوقف می‌شود و ۲۰۰ نفر وظیفه راهنمایی هواداران برای ورود و خروج از ورزشگاه و یافتن جایگاهشان را برعهده دارند. علاوه بر این، بعضی از ورودی‌های جدید پهن‌تر هستند و پله‌های اضطراری نیز برای هرگونه شرایطی تعبیه شده است. باشگاه رئال امیدوار است که بازی روز یکشنبه بدون هیچ مشکلی برگزار شود.

باید به خاطر داشت که قرار بود تمامی این کار‌ها همزمان با برگزاری بازی‌ها در ورزشگاه انجام شود، اما این شیوع جهانی ویروس کرونا بود که به کار رئال سرعت بخشید و به محض این که شرایط به حالت عادی برگشت، این تیم نیز تصمیم گرفت به خانه برگردد.

جایی که هنوز آماده نیست بخشی از سکو‌های هواداران است. بخشی از سکو‌های بالا و پایین قسمت جنوبی و غربی هنوز ساخته نشده و در دیدار‌های ابتدایی قابل استفاده نخواهد بود. این موضوعی است که در دیدار‌های ابتدایی به چشم دوربین‌ها خواهد آمد. تکمیل این سکو‌ها با توجه به زمان محدود تعیین شده غیرممکن بود. با وجود تمام این مشکلات، مدیران رئال اطمینان دارند که ورزشگاه آماده برگزاری بازی است و این کار را به خوبی هرچه تمام‌تر انجام خواهد اد. در واقع این بازی یک جشن تاریخی به حساب می‌آید، چون فوتبال بار دیگر به برنابئو برمی‌گردد و این آغاز درخشش ورزشگاه خواهد بود.

منبع: ورزش 3
برچسب ها: رئال مادرید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر