تیتر امروز

تنش در روابط ایران و جمهوری آذربایجان؛ ناهماهنگی ساده یا توطئه پیچیده؟
گفتگو با محسن پاک آئین سفیر سابق ایران در جمهوری آذربایجان

تنش در روابط ایران و جمهوری آذربایجان؛ ناهماهنگی ساده یا توطئه پیچیده؟

روابط ایران و جمهوری آذربایجان چند روزی است که تنش‌بار شده است. دستگیری کامیونداران ایرانی و اظهارات رئیس جمهوری آذربایجان واکنش‌هایی را در ایران برانگیخته است. اما ماجرا چیست؟

قیمت مسکن در منطقه ۲۱ تهران چند است؟

قیمت آپارتمان نوساز در منطقه ۲۱ واقع در محدوده غرب و جنوب غربی پایتخت بسیار متغیر است و قیمت‌های اعلامی فعلی از حدود ۲۳ تا ۳۵ میلیون تومان به ازای هر مترمربع بوده است.

کد خبر: ۱۰۷۹۸۲
۰۹:۴۷ - ۲۰ شهريور ۱۴۰۰

قیمت مسکن در منطقه ۲۱

دیدارزنیوز ـ یکی از مناطق نسبتا قیمت‌مناسب در شهر تهران که در سال‌های اخیر پاسخگوی تقاضای سکونت گروه‌های زیادی از شهروندان هم در بازار اجاره و هم در بازار خرید مسکن بوده است، منطقه ۲۱ واقع در محدوده غرب و جنوب غربی پایتخت است.

قیمت آپارتمان نوساز در این منطقه بسیار متغیر است و در فایل‌های معدود موجود قیمت‌های اعلامی فعلی از حدود ۲۳ تا ۳۵ میلیون تومان به ازای هر مترمربع بوده است. مهم‌ترین دلیل مناسب بودن قیمت این منطقه نزدیکی آن به فرودگاه است؛ بنابراین محله‌های دورتر از فرودگاه قیمت‌های بالاتری نسبت به سایر محله‌ها دارند. همچنین بنابر تحقیقات میدانی املاک محدوده شمالی این منطقه عموما با قیمت‌های قدری بالاتر از سایر محله‌های منطقه ۲۱ معامله می‌شود.

ظرف سه سال گذشته با توجه به جهش پیاپی قیمت مسکن و اجاره‌بها، شماری از مستاجران ناگزیر شدند از مناطق بالاتر غربی همچون بخش‌های مصرفی منطقه ۲ و ۲۲ به منطقه ۲۱ نقل مکان کنند. گروهی از خریداران ملک که قصد خرید در غرب تهران را داشتند نیز با توجه به اینکه از سرعت بالای رشد قیمت مسکن جا ماندند، ناگزیر شدند منطقه ۲۱ را برای خرید جایگزین مناطق قدری مرغوب‌تر مثل منطقه ۲۲ کنند. به این ترتیب در طول سه سال گذشته بازار مسکن در منطقه ۲۱ از رونق نسبی برخوردار بود، اما از ابتدای تابستان امسال تاکنون به اذعان واسطه‌ها تعداد فایل‌ها کاهش چشمگیری دارد و جست‌وجوگران پیگیر ملکی هم در بازار حضور ندارند.

منطقه ۲۱ در محدوده وردآورد که ورودی غربی تهران به شمار می‌آید، یکی از گزینه‌های مناسب برای کسانی است که با بودجه محدود قصد خرید آپارتمان نوساز دارند. در این منطقه به واسطه شهرک‌سازی عرضه فایل نوساز نسبتا پرتعداد است، اما در سایر محله‌های منطقه ۲۱ به ویژه محله شاخص تهرانسر، بازار مسکن‌گویی به خواب زودهنگام زمستانی رفته است.

قیمت مسکن در منطقه ۲۱

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر