تیتر امروز

تنش در روابط ایران و جمهوری آذربایجان؛ ناهماهنگی ساده یا توطئه پیچیده؟
گفتگو با محسن پاک آئین سفیر سابق ایران در جمهوری آذربایجان

تنش در روابط ایران و جمهوری آذربایجان؛ ناهماهنگی ساده یا توطئه پیچیده؟

روابط ایران و جمهوری آذربایجان چند روزی است که تنش‌بار شده است. دستگیری کامیونداران ایرانی و اظهارات رئیس جمهوری آذربایجان واکنش‌هایی را در ایران برانگیخته است. اما ماجرا چیست؟

ناگفته‌هایی از سینماگران در روز ملی سینما

موزه سینمای ایران به مناسبت روز ملی سینما (۲۱ شهریور) انتشار بخش‌هایی از گفتگو‌های تاریخ شفاهی سینماگران را تدارک دیده است.

کد خبر: ۱۰۷۸۷۸
۱۷:۰۰ - ۱۷ شهريور ۱۴۰۰

ناگفته‌هایی از سینماگران

دیدارنیوز ـ به نقل از روابط عمومی موزه سینما، موزه سینمای ایران به مناسبت روز ملی سینما انتشار بخش‌هایی از گفتگو‌های تاریخ شفاهی سینماگران باسابقه را به صورت ویژه برای این روز تدارک دیده است. مصاحبه‌های موزه سینما شامل گفتگو‌های تفصیلی با چهره‌های شناخته شده صنوف مختلف همچون فیلمنامه‌نویس، کارگردان، تهیه کننده، فیلمبردار، بازیگر و طراح است.

گفتگو‌های تاریخ شفاهی با افرادی همچون جلال الدین معیریان، سعید راد، گوهر خیراندیش، ابراهیم حقیقی، تورج منصوری، رسول صدرعاملی، فرهاد توحیدی، محسن علی اکبری و محمدمهدی عسگرپور است.

در این گفتگو‌ها سوابق حرفه‌ای، مرور آثار و زوایای ناگفته کارنامه هنری شخصیت‌های سینمایی بررسی شده است. عموم گفتگو‌هایی که قرار است به مناسبت روز ملی سینما منتشر شود در سال ۱۴۰۰ تهیه و ضبط شده و موزه سینمای ایران به عنوان مجموعه فرهنگی- تاریخی که روایتگر سیر تاریخ و تحولات سینمای ایران است خود را موظف می‌داند نظر‌ها و دیدگاه‌های هنرمندان باتجربه و پیشکسوت را جمع آوری کند. موزه سینما در نظر دارد در مناسبت‌ها و رویداد‌های مختلف، گزیده‌ای از گفتگو‌های تاریخ شفاهی خود با سایر هنرمندان را به صورت ویژه منتشر کند.

برچسب ها: سینمای ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر