تیتر امروز

مدارس قاعده‌مند باز نشوند، باز تعطیل می‌شوند

مدارس قاعده‌مند باز نشوند، باز تعطیل می‌شوند

دیو کرونا عقب نشینی کرده اما هنوز با قدرت پایداری می‌کند و همچنان ده‌ها نفر در روز قربانی می‌گیرد. همزمان سخن از بازگشایی مدارس است. این بازگشایی اگر مدبرانه نباشد، به تعطیلی زودهنگام خواهد انجامید!

سردار صفوی: مردم باید بدانند که یک‌شبه نمی‌شود همه مشکلات را حل کرد

مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: معتقدم با تلاش‌های شبانه‌روزی دولتمردان در یکی دو سال آینده گشایش‌هایی در زندگی مردم رخ خواهد داد و شرایط و روز‌های بهتری در انتظار مردم عزیزمان است.

کد خبر: ۱۰۷۸۶۲
۱۶:۳۰ - ۱۷ شهريور ۱۴۰۰

 

دیدارنیوز - آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری اتحادیه‌ انجمن‌های علوم جغرافیایی ایران و سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح با حضور سرلشکر «سید یحیی صفوی» رئیس این اتحادیه و امیر سرتیپ دوم «مجید فخری» رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح در این سازمان برگزار شد.

امیر «فخری» رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح در این مراسم، هدف از تفاهم‌نامه همکاری را استفاده از ظرفیت علمی انجمن‌های علمی جغرافیای دانست و اظهار داشت: این تفاهم‌نامه به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های موجود در کشور در راستای پاسخگویی به نیاز دستگاه‌های دولتی و سطوح مختلف تصمیم‌گیری کشور برای حل مسائل مرتبط با محیط جغرافیایی کشور مانند خشکسالی، مدیریت منابع آب، مخاطرات طبیعی، حفاظت محیط زیست، بهره‌برداری بهینه و علمی از ظرفیت‌های دانشی و تجهیزاتی سازمان جغرافیایی کشور در تعامل با انجمن‌های علمی برای تأمین نیاز اطلاعات مکانی کشور و نیرو‌های مسلح منعقد شده است.

وی افزود: ورود به زیست‌بوم دانش‌بنیان کشور را با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری شروع کردیم تا بتوانیم به نیاز‌های نیرو‌های مسلح در حوزه تجهیزات سنجش داده‌ها جغرافیایی پاسخ دهیم.

رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح در ادامه به تفاهم‌نامه‌های همکاری با سازمان‌ها و نهاد‌های مختلف طی دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: در دو سال گذشته حدود 40 تفاهم‌نامه با سازمان‌ها و نهاد‌های مختلف امضا کرده‌ایم و امیدواریم این تفاهم‌نامه‌ها برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های کشور و توسعه جمهوری اسلامی ایران باشد و دیگر شاهد اتفاقات تلخی مانند سیل‌های لرستان و سیستان و بلوچستان و خوزستان نباشیم.

سرلشکر «صفوی» رئیس اتحادیه انجمن‌های علوم جغرافیایی کشور نیز در این مراسم با بیان اینکه هدف از این انعقاد تفاهم‌نامه همکاری و همفکری انجمن‌های جغرافیایی کشوری است، اظهار داشت: به‌عنوان یک معلم جغرافیا اعتقاد دارم که دانشمندان علوم جغرافیایی به این توانمندی رسیده‌اند که در حل بخشی از مشکلات مردم کمک کنند تا ما از وضعیت نامناسب فعلی به وضعیت مطلوب برسیم.

وی با بیان اینکه اگر علم جغرافیا نتواند در حل مشکلات مردم مؤثر باشد، اعتبار نخواهد داشت، تصریح کرد: ما جغرافیدانان نباید تنها به مباحث نظری بپردازیم، بلکه باید سیاست‌ها را تشخیص دهیم و متناسب با سیاست‌های کشور پروژه‌هایی را تعریف و ثابت کنیم که این مجموعه‌های جغرافیایی توان انجام پروژه‌های مختلف را دارند و می‌توانند علم جغرافیا را تبدیل به ثروت و محصول کنند، تا از این طریق بخشی از نیاز‌های کشور را برطرف کنند.

سرلشکر صفوی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل و اتفاقات رخ داده در منطقه غرب آسیا اشاره کرد و گفت: جغرافیدانان و اعضای انجمن‌های علمی جغرافیایی باید بتوانند حوادث و تحولاتی که در جغرافیای پیرامونی کشور ما رخ می‌دهد را تحلیل کرده و بر اساس دانش و اصول علمی مباحثی را برای پاسخ به سوالات مردم عزیزمان ارائه دهند.

وی دانش جغرافیا را بسیار کاربردی در سطوح مختلف دانست و بیان کرد: اتحادیه انجمن‌های علمی جغرافیایی باید کمک کند تا در حوزه‌های مختلف مردم از دانش جغرافیا بهره‌برداری کنند؛ مثلاً می‌توانند راهکار‌هایی در حوزه گردشگری ارائه دهند تا زمینه‌ها و راهکار‌هایی را برای توسعه گردشگری در کشور ما توسعه یابد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود به تغییر و تحولات در دولت سیزدهم اشاره کرد و تصریح کرد: خوشبختانه با خواست و اراده مردم دولت مردمی روی کار آمده است؛ البته همه مردم باید بدانند که یک‌شبه نمی‌شود همه مشکلات را حل کرد؛ همه باید به دولت فرصت دهند، اما معتقدم با تلاش‌های شبانه‌روزی دولتمردان در یکی دو سال آینده گشایش‌هایی در زندگی مردم رخ خواهد داد و شرایط و روز‌های بهتری در انتظار مردم عزیزمان است.

سردار صفوی با بیان اینکه ما باید بدانیم چگونه مشکلات را با استفاده از تجارب گرانقدر 40 سال گذشته برطرف کنیم، افزود: مسئولین باید بدانند و بتوانند با استفاده از تجارب گرانقدر که در این سال‌ها به دست آمده مشکلات کشور را برطرف کنند؛ زیرا می‌توان با اتکا به دانش و توان داخلی و ظرفیت‌های عظیم داخلی کشور را به پیش برد تا از این طریق به الگوی مناسب و قوی برای کشور‌های اسلامی تبدیل شویم و مشکلات و مسائلی که مردم ما دارند را برطرف کنیم.

منبع: ایسنا
برچسب ها: سردار صفوی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر