تیتر امروز

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

حکم محکومیت سیف و عراقچی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد. برخی از رسانه‌ها با توجه به فقدان عناصر سه‌گانه جرم باید رآی برائت متهمین صادر می‌شد. گزارش حاضر به نقد و بررسی چنین نظراتی پرداخته است.

هت‌تریک دیپای مقابل ترکیه و برابری با رکورد کرویف

ممفیس دیپای، ستاره باشگاه بارسلونا، با هت تریک شب گذشته خود برابر ترکیه با رکورد گلزنی یوهان کرویف برای هلند برابر شد.

کد خبر: ۱۰۷۸۳۶
۱۴:۰۶ - ۱۷ شهريور ۱۴۰۰

هت‌تریک

دیدارنیوز - شب گذشته دو تیم هلند و ترکیه به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با پیروزی ۱-۶ شاگردان فن خال به پایان رسید. دپای در این بازی موفق شد سه بار دروازه حریف را باز کند. مهاجم بارسلونا حالا ۳۳ گل در ۷۱ بازی با پیراهن تیم ملی کشورش به ثمر رسانده است.

نمایش درخشان دیپای در مسابقه انتخابی جام جهانی باعث شده که او به جمع ۱۰ گلزن برتر تاریخ کشورش راه پیدا کن. او با گل اولی که در این بازی به ثمر رساند با وسلی اشنایدر برابر شد و سپس با گل دوم در نیمه اول از کاپیتان سابق تیم ملی کشورش عبور کرد. دیپای سپس برای سومین بار دروازه حریف را باز کرد تا در رده هشتم مشترک قرار بگیرد. او حالا با یوهان کرویف، اسطوره فوتبال هلند، و آبه لنسترا برابر است که در هه ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ میلادی در ترکیب این تیم قرار داشت.

اما دیپای موفق شده این تعداد گل را در ۷۱ بازی به ثمر برساند و این در حالی است که کرویف تنها در ۴۷ بازی ۳۳ گل برای هلند به ثمر رساند و در همین مسیر به حضور هلند در جام جهانی ۱۹۷۴ کمک کرد. لنسترا نیز در سال ۱۹۵۹ با ۴۸ بازی ملی از فوتبال خداحافظی کرد.

دیپای پس از بازی به ان او اس گفت: «من خوشحالم، اما انتظار بیشتری از خودم دارم. مردم فکر می‌کنند من همیشه روان بازی می‌کنم و همه چیز خوب پیش می‌رود. من مهم و خطرناک هستم، همیشه همینطور بودم. فکر می‌کنم این شب بسیار خوب با جوی عالی بود و امیدوارم همه از آن لذت برده باشند. کروف و لنسترا دو اسطوره بزرگ هلند هستند که نمی‌توان آن‌ها را با کسی مقایسه کرد.»

منبع: ورزش 3
برچسب ها: ممفیس دیپای
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر