تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.

روسیه تلویحاً طالبان را به رسمیت شناخت

نماینده رئیس جمهور روسیه اعلام کرد با دریافت دعوتنامه طالبان برای حضور در تشکیل دولت جدید طالبان، این حکومت را خواهد پذیرفت.

کد خبر: ۱۰۷۷۹۱
۱۰:۱۴ - ۱۷ شهريور ۱۴۰۰

روسیه اولین کشوری که طالبان را به رسمیت شناخت

دیدارنیوز - نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور افغانستان اعلام کرد که دیمیتری ژیرنوف سفیر روسیه در کابل به نمایندگی از طرف این کشور در آیین معرفی دولت موقت افغانستان که روز سه‌شنبه توسط طالبان تعیین و معرفی شده است، شرکت می کند.

ضمیر کابولوف امروز در گفت وگو با خبرگزاری تاس افزود: روسیه دعوت‌نامه برای شرکت در مراسم معرفی ترکیب دولت جدید افغانستان را دریافت کرده است.

نماینده رئیس جمهوری روسیه در افغانستان همچنین خاطرنشان کرد که اطلاعاتی در مورد زمان برگزاری مراسم معرفی دولت جدید افغانستان در اختیار ندارد

در همین حال، رسانه های روسی امروز از اعلام کفیل نخست وزیر و معاون وی و نیز وزیر دفاع جدید دولت افغانستان توسط گروه طالبان خبر دادند.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز امروز گفت که کشورش برای شرکت در مراسم اعلام ترکیب کابینه دولت فراگیر در افغانستان آماده است.

لاوروف در جمع رسانه ها اظهار کرد: ما خواهان حمایت از روند تشکیل دولت جدیدی در افغانستان هستیم که نماینده کل جامعه این کشور از جمله گروه طالبان و سایر گروه های قومی باشد.

وی افزود: ما می خواهیم در دولت جدید افغانستان، نه فقط پشتوها بلکه ازبک ها، هزاره ها و تاجیک ها نماینده داشته باشند.

وزیر خارجه روسیه گفت: فقط چنین دولت فراگیر می تواند روند انتقالی به شرایط بهتر برای زندگی در افغانستان را فراهم کند. اگر چنین امری تحقق یابد، ما با رضایت خاطر در مراسم اعلام کابینه دولت افغانستان به همراه سایر کشورهای دعوت شده شرکت خواهیم کرد.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه نیز گفت: روسیه هنوز تصمیمی در مورد به رسمیت شناختن گروه طالبان نگرفته است.

پسکوف روز سه شنبه در گفت و گو با رسانه ها در پاسخ به این پرسش که پوتین چه دیدگاهی درباره دعوت طالبان برای شرکت در مراسم معرفی کابینه دولت جدید افغانستان داشت، گفت: ما بدقت آنچه که در افغانستان رخ می دهد را دنبال می کنیم. در زمان حاضر می خواهیم بدانیم که وعده ها و بیانیه های طالبان تا چه اندازه با اقدامات بعدی آنها مطابقت می کند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: طالبان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
یونس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۷
0
0
هرگز به قول و فعل یک مسلمان آنهم از نوع متوحش آن اعتماد نکنید.
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر