تیتر امروز

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!
توصیه مردانی به مردم:

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!

اومیکرون لرزه بر اندام جهان انداخته است. همه از بازگشت موج‌های مرگ و قرنطینه‌های طولانی هراسان هستند، در این شرایط توصیه مسعود مردانی ویروس شناس و متخصص بیماری‌های عفونی به مردم باز هم واکسن...

کاربرد‌های متفاوت آب گازدار را بشناسیم

آب گاز دار، سودا یا آب کربناته آبی است که در آن کربن دی اکسید حل شده باشد؛ آب گازدار کاربرد‌های متفاوت و زیادی دارد.

کد خبر: ۱۰۷۷۳۴
۱۶:۱۰ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۰

کاربرد‌های جالب آب گازدار

دیدارنیوز ـ شاید تا به حال با خودتان فکر می‌کردید که آب گازدار هیچ کاربردی در منزل ندارد و وجود آن هیچ فایده‌ای نخواهد داشت، اما در این قسمت از نمناک قصد داریم راهکار‌های استفاده از آب گازدار را برای برطرف کردن بسیاری از مشکلاتتان به شما آموزش دهیم.

پف بیشتر مواد غذایی و پنکیک‌ها

اگر می‌خواهید پنکیک‌ها و وافل‌هایی که درست می‌کنید پف بیشتری داشته باشد و زیباتر به نظر برسد، مقداری آب گازدار را داخل رسپی اضافه کنید و خواهید دید که پنکیک شما چقدر سبک‌تر با رنگ روشن‌تر و پف دار‌تر شده است.

حمام معدنی برای گیاهان

آب گازدار باقی مانده را دور نیندازید. می‌توانید از آن برای گیاهان داخل منزل و بیرون از منزل استفاده کنید، زیرا مواد معدنی موجود در آن باعث می‌شود که گیاهان رشد بهتری داشته باشند و سبز‌تر شوند. برای این که بیشترین فایده را به گیاهان برسانید، یکبار در هفته از این روش استفاده کنید.

از بین بردن لکه‌های روی پارچه

شما می‌توانید لکه‌های چربی موجود روی پارچه را با آب گازدار برطرف کنید. کافی است مقداری از این آب را روی لکه بریزید و به آرامی اسکراب کنید. اگر شدت اسکراب شما خیلی بالا باشد، ممکن است به بافت ظریف پارچه آسیب وارد شود.

تمیز کردن اجناس قیمتی

شما می‌توانید الماس ها، یاقوت و زمرد را با استفاده از آب گاز دار تمیز کنید و برق بیندازید. می‌توانید آن‌ها را داخل یک لیوان کامل آب گازدار بریزید و لوازم را داخلش قرار دهید و اجازه دهید یک شب تا صبح داخل آن بماند.

تمیز کردن برف پاک کن ماشین

یک بطری اسپری بردارید و داخل آن را با آب گازدار پر کنید. از طریق آن لکه‌های روی برف پاک کن را پاکسازی کنید و فرایند تمیز کردن را سرعت ببخشید.

بازیابی رنگ مو

اگر رنگ موی بلوند شما بعد از شنا کردن داخل آب استخر پر از کلر شبیه به رنگ سبز شد، وحشت زده نشوید. می‌توانید مو‌های خود را با آب گازدار بشویید و دوباره رنگ اصلی آن را برگردانید.

تمیز کردن کابینت‌ها

می‌توانید مقداری آب گازدار را مستقیماً روی استیل‌های ضد زنگ موجود در آشپزخانه یا داخل سینک بریزید سپس یک دستمال نرم بردارید و به مقداری آب گرم آغشته کنید و سپس آن ناحیه را خشک نمایید. انجام این کار باعث می‌شود که لکه‌های موجود این نواحی از بین برود. هیچ نیازی به ایجاد کف یا صابون نیست. می‌توانید داخل یخچال را هم با همین روش تمیز کنید. البته بهتر است کمی نمک هم به آن اضافه کنید.

منبع: نمناک
برچسب ها: سبک زندگی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر