تیتر امروز

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی
چهارم دسامبر؛ روزی برای تیزپاترین گربه سان جهان

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی

تلاش برای نجات یوز ایرانی از انقراض ادامه دارد، اما انگار هر بار به در بسته می‌خورد. بعد از ناکامی بزرگ در پروژه عشق «کوشکی» و «دلبر»، حالا فیروز یک یوز نر ۱۱ ساله تنها امید برای نجات یوز ایرانی...
رحیم‌پور:رابطه با آسیا منهای آمریکا و غرب یک رویاست
«دیپلمات»؛ برنامه هفدهم

رحیم‌پور:رابطه با آسیا منهای آمریکا و غرب یک رویاست

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. ابراهیم رحیم پور، سفیر سابق ایران در هند، اتریش و ایرلند میهمان هفدهمین برنامه دیپلمات بوده...

طالبان از ایران برای حضور در مراسم اعلام دولت افغانستان دعوت کرد

الجزیره به نقل از مقامات طالبان گزارش داد این گروه از ترکیه، ایران، چین، روسیه، پاکستان و قطر برای حضور در مراسم اعلام دولت جدید دعوت کرده است.

کد خبر: ۱۰۷۵۵۵
۱۲:۱۸ - ۱۵ شهريور ۱۴۰۰

طالبان از ایران برای حضور در مراسم اعلام دولت افغانستان دعوت کرد

دیدارنیوز - الجزیره به نقل از یک منبع طالبان گزارش داد که ترکیه، چین، روسیه، ایران، پاکستان و قطر برای شرکت در اعلام دولت جدید دعوت شده اند.

قرار بود دولت جدید افغانستان روز جمعه هفته گذشته اعلام شود، اما به دلایل نامعلوم به تاخیر افتاده است.
تاکنون طالبان درباره زمان اعلام دولت جدید اظهارنظری نکرده است.
ملا برادر: حکومت جدید افغانستان فراگیر خواهد بود

پیش از این «ملا عبدالغنی برادر»، معاون سیاسی طالبان گفته بود که تاکنون کار روی تشکیل یک حکومت همه‌شمول جریان دارد. به گفته وی حکومت پاسخگوی همه خواهد بود.
برادر در گفت‌وگو با تلویزیون الجزیره خطاب به مردم افغانستان گفت که طالبان برای بهبود بخشیدن به زندگی مردم تلاش خواهند کرد.

وی افزود که طالبان امنیت را برقرار خواهند کرد، چون به گفته او برای توسعه اقتصادی مهم می‌باشد و زمینه‌ اجرای پروژه‌های بزرگ اقتصادی را فراهم خواهد کرد.

برادر اما نگفت که حکومت جدید دقیقاً چه زمانی اعلام خواهد شد.
این در حالی است که پیش از این اعلام شده بود به دلیل درگیری میان گروه ملابرادر و شبکه حقانی، وی زخمی شده و برای مداوا به پاکستان منتقل شده است.

این در حالی است که فشار جهانی بر طالبان برای ایجاد حکومت همه‌شمول افزایش یافته است.
در همین حال صبح امروز طالبان مدعی تسلط کامل بر ولایت پنجشیر شد. به گفته منابع شب گذشته درگیری‌های شدیدی میان طالبان و جبهه مقاومت صورت گرفت که در نتیجه آن یکی از فرماندهان پنجشیر به شهادت رسید.

طالبان در حالی از ایران برای حضور در مراسم اعلام دولت جدیدش در افغانستان دعوت کرده که امروز سخنگوی وزارت خارجه ایران، حملات شب گذشته طالبان در پنجشیر را شدیدا محکوم کرده و هشدار داد که تمامی حقوق قرمز و تعهدات ذیل حقوق بین‌الملل رعایت شود و ایران از نزدیک تحولات افغانستان را پیگیری می‌کند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: طالبان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر