تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

بررسی تحولات افغانستان در تماس عمران خان با عربستان و امارات

عمران خان نخست وزیر پاکستان در تماسی با محمدبن سلمان ولیعهد عربستان و بن زاید پادشاه امارات بعد از تصرف پنجشیر تحولات افغانستان را بررسی کردند.

کد خبر: ۱۰۷۵۴۸
۱۱:۵۱ - ۱۵ شهريور ۱۴۰۰

بررسی تحولات افغانستان

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی تماسی تلفنی از سوی عمران خان، نخست وزیر پاکستان دریافت کرد.

دو طرف در این گفتگو روابط دوجانبه و تحولات حوادث افغانستان را بررسی کردند.
بن سلمان تاکید کرد، عربستان از ملت افغانستان در راستای تامین امنیت و ثبات این کشور حمایت می‌کند.
جزئیات بیشتر این گفتگو منتشر نشده است.

همچنین خبرگزاری وام امارات اعلام کرد، محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی در تماس تلفنی با نخست وزیر پاکستان روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای از جمله وضعیت افغانستان را بررسی کرد.
دو طرف در این گفتگو دیدگاه‌ها درمورد آخرین تحولات منطقه و جهان، مسائل منطقه‌ای و بین المللی مهم مشترک و تحولات اخیر افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.

خان و بن زاید تاکید کردند، هماهنگی و همکاری برای تحکیم امنیت و ثبات آسیا مهم است و توسعه همه جانبه روابط دوجانبه و راه های پیشبرد آمد راستای تعمیق منافع مشترک دو کشور ضروری است.
نخست وزیر پاکستان پیش از این هم با امیر قطر تحولات افغانستان را بررسی کرده بود.

روز شنبه سهیل شاهین، سخنگوی طالبان در قطر گفت، هیئتی از این جنبش با هیئتی پاکستانی در دوحه بازسازی افغانستان، کمک های انسانی و روابط دوجانبه را بررسی کرد.
علاوه بر این، روز شنبه هیئتی پاکستانی به ریاست فایز حمید، رئیس سرویس اطلاعات این کشور برای بررسی برخی مسائل با طالبان و روابط آتی میان دو کشور به کابل رفت.

اواسط ماه اوت طالبان ظرف ۱۰ روز همزمان با مرحله آخر خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان بر سراسر این کشور به جز ولایت پنجشیر کنترل یافت.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر