تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

مصر آماده تبادل اسرا اسرائیل با حماس می‌شود

منابع اعلام کردند که مصر برای ازسرگیری مذاکرات تبادل اسرا میان رژیم صهیونیستی و حماس بعد از تعطیلی اعیاد یهودی آماده می‌شود.

کد خبر: ۱۰۷۵۴۳
۱۱:۳۶ - ۱۵ شهريور ۱۴۰۰

مصر آماده تبادل اسرا اسرائیل با حماس می‌شود

دیدارنیوز - شبکه عبری کان اعلام کرد، مصر برای ازسرگیری مذاکرات تبادل اسرا میان اسرائیل و حماس بعد از پایان تعطیلات اعیاد یهودی آماده می‌شود.

طبق اعلام این شبکه مذاکرات شامل نشست‌هایی در قاهره و غزه و اراضی اشغالی خواهد بود. مصر می‌خواهد دستاورد واقعی را در این پرونده با پایان سال جاری میلادی به دست آورد.

اعیاد یهودی از امروز(دوشنبه) آغاز می‌شود و تا ۲۸ سپتامبر ادامه دارد.
این شبکه اعلام کرد: اسرائیل بازسازی غزه را به پرونده تبادل اسرا ربط می‌دهد درحالی که حماس با این مسئله مخالف است.

قرار است این پرونده در نشست نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل و عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر مطرح شود. مذاکرات برای حل و فصل طولانی مدت میان اسرائیل و حماس همچنان ادامه دارد اما شکاف بزرگی میان دو طرف درباره تسهیلات اعطایی به غزه وجود دارد. حماس صبرش در قبال برخی تسهیلاتی که به این جنبش وعده داده شده بود تمام شده و خواهان اجرای فوری آن است.

این شبکه اعلام کرد: یحیی السنوار، رئیس حماس در غزه خواهان دستاوردی است که بتواند با آن در مقابل مردم غزه فخرفروشی کند و نگران این است که بار دیگر مثل فردی جلوه کند که آرامش را تقدیم کرده و نزاع مسلحانه را در ازای تسهیلات و اموال قطر خریده است.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر