تیتر امروز

بازگشت مدیرعامل دو آتشه به صندلی مدیریت استقلال؟

با توجه به اینکه دولت جدید شکل گرفته و طرفداران استقلال به دنبال روشن شدن وضعیت تیم محبوبشان هستند احتمال دارد بار دیگر فتح‌الله زاده به مدیریت این باشگاه برگردد.

کد خبر: ۱۰۷۴۴۲
۱۴:۴۶ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۰

بازگشت مدیرعامل بمب بترکان به صندلی مدیریت استقلال؟

دیدارنیوز - با انتخاب سید‌حمید سجادی به‌عنوان وزیر جدید ورزش‌و جوانان، یکی از مسائلی که برای ورزش‌دوستان اولویت دارد، وضعیت مدیریت ۲ باشگاه پرسپولیس و استقلال پس از تغییر دولت و روی کار آمدن وزیر جدید و شرایط واگذاری سهام آن‌هاست. در چند سال گذشته و دوره مدیریت سلطانی‌فر، پرسپولیس و استقلال شرایط کاملا متفاوتی را تجربه کردند و در حالی که سرخ‌پوشان روی نوار موفقیت و کسب جام‌های متوالی حرکت می‌کردند، آبی‌پوشان در حسرت جام مانده و بی‌پولی و سوءمدیریت بلای جان‌شان شد.

با تغییر دولت، هواداران استقلال امیدوار بودند تغییری در مدیریت باشگاه ایجاد و احمد مددی برکنار شود، اما تا به امروز این اتفاق رخ نداده، هرچند برخی شایعات از احتمال برکناری او پس از بازی حساس استقلال و الهلال عربستان در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا خبر می‌دهند. البته این شایعه درباره فرهاد مجیدی سرمربی آبی‌ها هم مطرح است، به طوری که او ۲ روز پیش دست به مصاحبه انتقادی و افشاگرانه زد و از توطئه علیه خودش توسط اسپانسر باشگاه خبر داد: «به من می‌گویند که اسپانسر منتظر نشسته تا تیم نتیجه نگیرد. یا این‌که می‌گویند اسپانسر در حال مذاکره با مربیان داخلی است! فصل قبل هم در ۱۲ بازی، ۱۰ برد به‌دست آوردیم، اما اسپانسر پاداشی به تیم نداد. آن‌ها از زمانی‌که من آمدم فقط ۱۰‌درصد به بازیکنان پرداختی داشتند و این پرداختی آخر هم هیئت‌مدیره باشگاه از طریق همراه اول انجام داد، ولی دیگران به نام خود زدند. خب با این وضعیت آیا منتظر هستند تا تیم ببازد؟ اگر با من مشکل دارند، چرا واضح و شفاف نمی‌گویند؟ گناه هواداران این وسط چیست؟» سرمربی استقلال با اشاره به عدم جذب برخی مهره‌های مورد‌نظر او از جمله شیمبا مهاجم برزیلی فولاد تاکید کرد: «متاسفانه سرعت کار‌ها در باشگاه پایین است و این اشکال در فصل نقل‌وانتقالات یک سم کشنده است. اسپانسر هم همکاری نمی‌کند و پول ترانسفر قایدی هم به گفته باشگاه هنوز نرسیده است!»

این افشاگری کافی بود تا دوباره سیل حملات در فضای مجازی به سمت مدیریت باشگاه و بخصوص احمد مددی مدیرعامل باشگاه گسیل شود. هواداران استقلال که از مدت‌ها پیش علیه مددی و وزیر سابق موضع داشتند، این بار و به‌خاطر در پیش بودن بازی حساس آبی‌ها با الهلال با صراحت و قاطعیت بیشتری خواهان برکناری مدیرعامل باشگاه شدند و حتی عده‌ای از آن‌ها با حضور مقابل ساختمان باشگاه علیه اعضای هیئت‌مدیره از جمله پرویز مظلومی موضع گرفتند.

حتی برخی از آن‌ها با مظلومی درگیر لفظی پیدا کرده و او را در‌مورد برکناری مجیدی تهدید کردند که عضو هیئت‌مدیره و سرمربی استقلال هم با لحن تندی پاسخ داد: «برای انجام کاری ترسی از شما نداریم!» البته مظلومی چند ساعت بعد به‌خاطر بازتاب منفی رفتارش حرفش را پس گرفت و گفت: «متاسفانه از صحبت‌هایم سوءاستفاده کرده‌اند. من و فرهاد تعامل کامل داریم.».

اما این تکذیب‌ها و تصحیح‌ها فایده‌ای نداشت و ندارد، چرا‌که چند نفر و چندین گروه برای حضور در کادر مدیریت و کادرفنی استقلال خیز برداشته‌اند و همه‌چیز بستگی به نتیجه دیدار استقلال و الهلال دارد که با توجه به نوع و زمان آماده‌سازی ۲ تیم و نقل‌وانتقالات کاملا متفاوت‌شان، آبی‌های ایران شانس بسیار کمی برای پیروزی و صعود دارند؛ بنابراین احتمال تغییر کادر مدیریتی و فنی بسیار زیاد است و شنیده‌ها حاکی از آن است که تیم علی فتح‌ا... زاده که به وزیر جدید ورزش نزدیک‌تر از بقیه رقباست، شانس بیشتری برای مدیریت باشگاه استقلال دارد.

در همین رابطه شنیده می‌شود فتح ا... زاده و اعضای تیم او که عبارتند از وحید لواسانی، عبدیان، نامداری و توفیقی، گزارش و برنامه خود را به وزارت ورزش داده و تاکید کرده‌اند توانایی تزریق ۲۵۰‌میلیارد تومان به استقلال را دارند. این گروه حامی فرهاد مجیدی هستند، اما گوشه‌چشمی هم به جواد نکونام سرمربی سابق فولاد دارند که فعلا بدون تیم است و همین بدون تیم بودن او خود به شایعات سرمربی‌گری‌اش در استقلال دامن زده است.

البته برخی هم می‌گویند نکونام گزینه گروهی است که در صورت مدیریت سعید آذری در استقلال به‌عنوان سرمربی پیشنهاد می‌شود، اما در همین‌زمینه شنیده شده آذری به‌دلیل دوتابعیتی بودن نمی‌تواند در تیم‌های دولتی مدیرعامل باشد. هرچه باشد استقلال آبستن حوادث زیادی است و شاید پیش و یا پس از بازی با الهلال این باشگاه دچار یک خانه‌تکانی بزرگ شود و همین مسئله باعث شده هواداران امیدی به موفقیت این تیم درفصل پیش‌رو هم نداشته باشند.

منبع: رویداد24
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر