تیتر امروز

علی سقائیان: ظهور قدرت‌های جدید را شاهدیم / ظریف یک مذاکره کننده حرفه‌ای است
«دیپلمات»؛ برنامه دوازدهم

علی سقائیان: ظهور قدرت‌های جدید را شاهدیم / ظریف یک مذاکره کننده حرفه‌ای است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. علی سقائیان، سفیر سابق ایران در تانزانیا، ارمنستان و برزیل میهمان دوازدهمین برنامه دیپلمات...

افزایش ۳۸ درصدی قیمت پنیر

قاسمعلی حسنی، دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه حدود ۲۵ میلیون خانوار صبحانه پنیر مصرف می‌کنند، قیمت پنیر ۴۰۰ گرمی ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان بود، اما اخیراً قیمت ۲۰ هزار تومانی روی آن درج شده است از افزایش افزایش ۳۸ درصدی قیمت پنیر خبر داد.

کد خبر: ۱۰۷۴۱۸
۱۲:۵۴ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۰

افزایش قیمت پنیر

دیدارنیوز ـ قاسمعلی حسنی، دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی از افزایش ۳۸ درصدی قیمت پنیر خبر داد و گفت: حدود ۲۵ میلیون خانوار صبحانه پنیر مصرف می‌کنند، قیمت پنیر ۴۰۰ گرمی ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان بود، اما اخیراً قیمت ۲۰ هزار تومانی روی آن درج شده است؛ یعنی ۳۸ درصد افزایش قیمت. همچنین قیمت هر کیلو پنیر باز نیز به ۵۰ هزار تومان رسیده است.

قاسمعلی حسنی افزود: دامداران افزایش قیمت نهاده‌های دامی علوفه و ... را علت افزایش قیمت پنیر عنوان کرده‌اند و همچنین طبق گفته خودشان با مجوز سازمان حمایت قیمت پنیر را افزایش داده‌اند.

وی اضافه کرد: اخیرا سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی نیز اعلام کرده بود که شیر و لبنیات از قیمت‌گذاری دستوری خارج شده و از افزایش حدود ۲۰ درصدی قیمت محصولات لبنی خبر داده بود.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی ز افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت سویا نیز خبر داد و بیان کرد: در بازار سویا گران فروشی ۲۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته و سودجویی در حال وقوع است.

به گفته وی قیمت دولتی هر کیلو سویا در حال حاضر ۶۸۰۰ تومان است، اما در بازار به قیمت ۲۲ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. این در حالی است که سویا به دلیل ارزان‌تر بودن نسبت به گوشت، در برنامه غذایی اقشار مختلف جایگزین گوشت شده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: قیمت لبنیات
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر