تیتر امروز

"سرزده" با رئیسی در ۱۰۰ روز

ابراهیم رئیسی امشب گزارش عملکرد صد روزه دولت خود را ارایه خواهد کرد. دولتی که در مهار کرونا موفق بوده اما در مهار تورم، مدیریت بحران محیط زیست و البته تنش در سیاست خارجی چندان درخشان عمل نکرده...

رهبر مجلس نمایندگان آمریکا: خواستار استیضاح بایدن هستیم

پس از خروج نظامیان ارتش آمریکا از افغانستان و افزایش موج نارضایتی از بایدن، رهبر انجمن درون حزبی مجلس نمایندگان آمریکا خواستار استیضاح بایدن شد.

کد خبر: ۱۰۷۰۹۹
۱۳:۰۳ - ۱۰ شهريور ۱۴۰۰

استبضاح بایدن

دیدارنیوز - رهبر انجمن درون حزبی ‌آزادی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد، جمهوری خواهان مجلس بار دیگر خواستار استیضاح بایدن و بلینکن بابت رویدادهای پیش آمده در نتیجه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان شده‌اند.

اندی بیگز"، رهبر انجمن درون حزبی آزادی مجلس نمایندگان آمریکا در یک نشست خبری در کنگره گفت: ما قاطعانه خواستار استعفای جو بایدن، رئیس جمهوری هستیم. ما همچنین به دنبال استیضاح آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا هستیم چون بر این باوریم که او مقصر پیشامدهای افغانستان است.

"کلی هیگینز" از اعضای کنگره نیز در این نشست خبری گفت که سه قطعنامه کنگره را روز سه شنبه به صحن مجلس فرستاده و در آن خواستار استعفای بایدن و دو تن از مشاوران ارشد نظامی، لوید آستین، وزیر دفاع و مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا شده است.

وی گفت: درخواست برای استعفای رئیس جمهور فعلی یک امر خیلی ناگوار است. امروز صبح سه قطعنامه ارائه دادم که خواستار استعفای رئیس جمهور، وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک ارتش بود.

هیگینز افزود: رئیس جمهوری باید به صورت داوطلبانه کناره گیری کند و راه برای روی کار آمدن کامالا هریس، معاونش هموار شود. ممکن است که بایدن عقل درست و حسابی نداشته باشد و به همین دلیل دلسوزی برای کناره‌گیری داوطلبانه او از قدرت نیاز است.

منبع: اینتر آذ
برچسب ها: جو بایدن
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر