تیتر امروز

مدارس قاعده‌مند باز نشوند، باز تعطیل می‌شوند

مدارس قاعده‌مند باز نشوند، باز تعطیل می‌شوند

دیو کرونا عقب نشینی کرده اما هنوز با قدرت پایداری می‌کند و همچنان ده‌ها نفر در روز قربانی می‌گیرد. همزمان سخن از بازگشایی مدارس است. این بازگشایی اگر مدبرانه نباشد، به تعطیلی زودهنگام خواهد انجامید!

جنگ‌افزارهای جامانده؛ میراث بی‌مصرف آمریکایی‌ها در افغانستان!

پس از ترک افغانستان از سوی نیروهای آمریکایی، بخشی از جنگ‌افزارها و ادوات نظامی آنها به دست طالبان افتاده که به ظاهر ارزش زیادی دارد. اما آمریکایی‌ها این موضوع را انکار می‌کنند.

کد خبر: ۱۰۷۰۴۵
۰۳:۰۳ - ۱۰ شهريور ۱۴۰۰

جنگ‌افزارهای جامانده؛ میراث بی‌فایده آمریکایی‌ها در افغانستان!

 

دیدارنیوز: جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که سلاح‌ها و هواپیماهایی که در افغانستان باقی مانده قبل از خروج نیروهای آمریکایی به شکلی دستکاری شده که دیگر قابل استفاده نیستند.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا درباره تصاویر منتشر شده از عناصر طالبان در فرودگاه کابل که در حال بررسی سلاح‌ها و هواپیماها هستند، گفت، می‌توانند هر آنچه می‌خواهند تفحص کنند، می‌توانند به آنها نگاهی بیندازند، می‌توانند در اطراف آنها گشت بزنند. اما نمی‌توانند آنها را به پرواز دربیاورند، نمی‌توانند سلاح‌ها را راه بیندازند.

کربی ادامه داد: ما بر خلع سلاح اصرار داشتیم و تمام تجهیزات موجود در فرودگاه، تمام هواپیماها و خودروها را از کار انداختیم تا قابل استفاده نباشند. تنها چیزی که سالم باقی گذاشتیم دو خودروی آتش‌نشانی و لیفتراک‌هایی هستند که قرار است فرودگاه‌ را فعال‌تر و کارآمدتر نگه دارند.

جهاز نظامی جامانده به روایت اعداد (اینفوگرافی)

یک روزنامه انگلیسی تعداد تجهیزات به‌جامانده آمریکایی در افغانستان را که به دست طالبان افتاده را اعلام کرد.

روزنامه تایمز انگلیس، تعداد تجهیزات نظامی آمریکا شامل بالگرد، هواپیما، اسلحه، بی‌سیم، توپخانه، تجهیزات لجستیک، دوربین‌های دید در شب و ... را به‌صورت اینفوگرافی منتشر کرده است.

این آمار به نقل از دیوان محاسبات آمریکا (GAO) و سرمفتش ویژه برای بازسازی افغانستان (SIGAR) اعلام‌شده‌اند.

جنگ‌افزارهای جامانده؛ میراث بی‌فایده آمریکایی‌ها در افغانستان!

 

جنگ‌افزارهای جامانده؛ میراث بی‌فایده آمریکایی‌ها در افغانستان!

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر