تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

آمار کرونا در جهان؛ ایران نهمین کشور به لحاظ تعداد مبتلایان و قربانیان

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کوویدـ۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

کد خبر: ۱۰۶۹۵۶
۱۲:۰۵ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۰

آمار کرونا در جهان

دیدارنیوز ـ ورلداُمتر نوشت: شمار مبتلایان به بیماری کوویدـ۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۱۷ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۷۴۷ نفر رسیده و مرگ ۴ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۳۱ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است. همچنین ۱۹۴ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۹۳۰ نفر از مبتلایان به کوویدـ ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمار‌های جهانی، آمریکا با بیش از ۳۹.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۶۵۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

ردیف نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۳۹,۹۴۶,۷۰۸ ۶۵۶,۳۹۳
۲ هند ۳۲,۷۶۸,۸۸۰ ۴۳۸,۵۹۲
۳ برزیل ۲۰,۷۵۲,۲۸۱ ۵۷۹,۶۴۳
۴ روسیه ۶,۹۰۱,۱۵۲ ۱۸۲,۴۲۹
۵ انگلیس ۶,۷۵۷,۶۵۰ ۱۳۲,۴۸۵
۶ فرانسه ۶,۷۴۶,۲۸۳ ۱۱۴,۳۰۸
۷ ترکیه ۶,۳۶۶,۴۳۸ ۵۶,۴۵۸
۸ آرژانتین ۵,۱۷۸,۸۸۹ ۱۱۱,۶۰۷
۹ ایران ۴,۹۶۰,۷۴۴ ۱۰۷,۱۵۱
۱۰ کلمبیا ۴,۹۰۷,۲۶۴ ۱۲۴,۸۸۳

هند نیز با آمار بیش از ۳۲.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشور‌های برزیل با بیش از ۵۷۹ هزار و هند با بیش از ۴۳۸ هزار جان‌باخته، بالاترین آمار قربانیان کوویدـ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

ایران تا پیش از این رتبه سیزدهم را در جدول جهانی داشت، اما اکنون به دلیل روند افزایشی آمار مبتلایان و قربانیان کرونا روی پله نهم ایستاده است.

بنا بر جدول به‌روزشده، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه‌شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۸۲ هزار جان‌باخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را بین کشور‌های اروپایی داشته است.

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم ۳ میلیون نفر عبور کرده است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، کشور‌های روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از ۳ میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آمار کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر